Szukaj

Marek Jakubiak ostro krytykuje zarówno PiS, jak i PO [WIDEO]

13-03-2017 14:51
Marek Jakubiak, Kukiz 15 Fot. Endecja / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Poseł z klubu kierowanego przez Pawła Kukiza był gościem porannego programu „Kwadrans polityczny”. Wypowiedział się tam na temat ostatnich działań PiS-u, jak i PO.

Marek Jakubiak krytycznie ocenił zarówno partię rządzącą, jak i opozycję za pozorne działania polityczne, które w praktyce poza propagandowym efektem nie przyniosą skutków praktycznych.

Przedsiębiorca i polityk zasiadający w parlamencie skomentował ostatnie wydarzenia w świecie polityki, które jego zdaniem, nie będą miały większego znaczenia dla społeczeństwa. Za takowe uznał blokowanie przez PiS nominacji Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Działanie takie nie mogło przynieść żadnych efektów politycznych, bo wcześniej większość państw zapowiedziała, że poprze tego polityka. Jakubiak podobnie ocenił działanie PO i Grzegorza Schetynę, który zapowiada obalenie rządu PiS. W tym przypadku poseł uznał, że jest to działanie tak samo bezsensowne, jak i to, na które zdecydował się lider PiS-u w przypadku nominacji Tuska. PiS bowiem w ocenie polityka Kukiz 15 ma większość w Sejmie i taki wniosek opozycji z łatwością obali. Produktywne działanie, na jakim powinny skupić się obie izby parlamentu w Polsce, to zdaniem przedsiębiorcy takie, które dotyczyłyby gospodarki.

Koniecznie przeczytaj: Posłowie Kukiz 15 apelują do PiS w sprawie polityki wobec Ukrainy [WIDEO]

Czytaj też: Z Kukiz’15 odeszły dwie posłanki. Odejść miał również Rafał Wójcikowski

Warto przeczytać: Marek Jakubiak atakuje Donalda Tuska, nazywa go urzędnikiem z Brukseli [WIDEO]

Podziel się