Szukaj

Marcin Kierwiński potwierdza słowa Schetyny ws. uchodźców. „Tego oczekują Polacy” [WIDEO]

09-05-2017 23:09
Marcin Kierwiński, poseł PO Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Dzisiejsza wypowiedź Grzegorza Schetyny, który oświadczył, że zarówno on, jak i jego partia są krytycznie nastawieni do przyjmowaniu uchodźców, wywołała wielkie poruszenie. Część posłów PO próbowała zaprzeczać, jednak nie wszyscy. Marcin Kierwiński, wzdychając, przyznał, że „tego oczekują Polacy”.

Pan przewodniczący Schetyna powiedział dzisiaj w rozmowie z TVP Info, że Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców – dziennikarka Polsatu poprosiła Marcina Kierwińskiego o skomentowanie wypowiedzi szefa PO (można ją obejrzeć tutaj: Schetyna oświadczył, że PO zmieniła stanowisko ws. uchodźców. Nagranie robi furorę w sieci [WIDEO]).

No to jest eh… - polityk wziął głęboki oddech i zaczął:

Tego oczekują Polacy, będziemy oczywiście… - Kierwiński wyraźnie zastanawiał się, jak wybrnąć z trudnej sytuacji.

Koniecznie przeczytaj: Kompromitująca wpadka Kierwińskiego w radiu ZET. Poseł PO nie zna polskich ministerstw [WIDEO]

Czytaj też: Włochy: tylko 5,4% osób ubiegających się o azyl to faktycznie uchodźcy

Tego typu decyzje muszą być przede wszystkim uzgadniane z całą Unią Europejską. To musi być jedna polityka dla Unii Europejskiej – próbował złagodzić wypowiedź.

No ale tak. Do całej polityki imigracyjnej trzeba podchodzić bardzo, bardzo ostrożnie – powiedział poseł PO, który chwilę później dodał, że jego partia, nie jest za tym, aby „szeroko otwierać granice europejskie”.

Oczywiście internauci nie zostawiają na Platformie suchej nitki i przypominają partii, która nagle zmieniła swoją retorykę względem uchodźców o 180 stopni między innymi takie obrazki:

Warto przeczytać: Dosadna riposta posła PiS na słowa Sławomira Neumanna o ofiarach katastrofy smoleńskiej

Podziel się