Szukaj

Genialne zestawienie. W jednym momencie pokazano obraz z ulic Paryża i Warszawy [wideo]

01-05-2019 19:10
Marsz Suwerenności, zamieszki w Paryżu Fot. Korwin Braun Liroy Narodowcy / Twitter / Twitter
Podziel się

Dzisiaj ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności zorganizowany przez środowiska narodowe i wolnościowe. Wydarzenie relacjonowały niektóre media. Jedna ze stacji pokazała wymowne zestawienie.

Na antenie Polsat News pokazano w jednym czasie relacje z ulic Paryża i Warszawy. W stolicy Francji w czasie obchodów Święta Pracy doszło do zamieszek i starć z policją, która użyła gazu łzawiącego. Demonstranci odpowiedzieli, rzucając kamieniami i butelkami. Aresztowano 165 osób i dokonano ponad 9 tys. kontroli prewencyjnych.

W tym samym czasie ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności zorganizowany przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Wydarzenie odbyło się bez większych zakłóceń. Nie powiodła się również próba zablokowania pochodu przez prounijne ruchy lewicowe. W Marszu uczestniczyło kilka tysięcy osób. Wiele uczestników miało ze sobą biało-czerwone flagi.

Koniecznie przeczytaj: „Głos na PiS to głos za aborcją”. Kaja Godek dołącza do koalicji KORWiN-Braun-Liroy-Ruch Narodowy [wideo]

Czytaj też: Polsat News nie zgodził się opublikować nowego spotu partii KORWiN

Zestawienie wydarzeń z Paryża i Warszawy na zdjęciu poniżej:

Warto przeczytać: Narodowcy nie mieli wyjścia? Prezes Stowarzyszenia MN tłumaczy, dlaczego zgodzono się na wspólny marsz [wideo]

Podziel się