Szukaj

Manifestacja pod ambasadą Izraela w Warszawie nie odbędzie się. Zablokował ją wojewoda mazowiecki [WIDEO]

31-01-2018 16:31
Wojewoda mazowiecki zablokował manifestację pod ambasadą Izraela w Warszawie Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Decyzją wojewody mazowieckiego do 5 lutego obowiązuje zakaz poruszania się na obszarze przy ambasadzie Izraela w Warszawie. Demonstrację pod placówką planowały przeprowadzić organizacje narodowe.

Podjąłem decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół placówki od 31 stycznia do 5 lutego - powiedział wojewoda mazowiecki Zbigniew Sipera na zorganizowanej dzisiaj konferencji prasowej.

Jak dodał Sipera, zadecydowały „kwestie bezpieczeństwa” i „interes państwa”.

Według ustaleń RMF FM, wydanie takiej decyzji wojewodzie mazowieckiemu zalecił szef MSWiA Joachim Brudziński, który sprawę wcześniej konsultował z policją i ABW.

Koniecznie przeczytaj: Ukraina: Nacjonaliści zorganizowali demonstracje pod polską ambasadą i konsulatami: „Jesteśmy banderowcami i jesteśmy z tego dumni” [WIDEO+FOTO]

Czytaj też: Internauci zszokowani zachowaniem wiceminister kultury. Jako jedyna z polskiego rządu oklaskiwała skandaliczne przemówienie ambasador Izraela [WIDEO]

W odpowiedzi na decyzję wojewody środowiska narodowe urządziły konferencję w Sejmie:

Naszą suwerenną decyzją odstępujemy od organizacji pikiety przed ambasadą Izraela; dziś nie jest naszą intencją konfrontowanie się z państwem polskim – ogłosił Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

To że podjęliśmy suwerenną decyzję o rezygnacji z pikiety to nie znaczy że zrezygnujemy z krytyki rządu PiS i jego bierności wobec antypolonizmu i ingerencji w polską politykę. To nadal jest polityka na kolanach, polityka podwójnych standardów – powiedział z kolei Tomasz Kalinowski z ONR.

Państwo polskie nie może rozzuchwalać agresora. Jeśli państwo polskie będzie chować głowę w piasek to jest to rozzuchwalanie agresora, które się zemści – zaznaczył Winnicki.

Organizowaliśmy już pikiety przed ambasadą Izraela i nie było na nich żadnych niewłaściwych haseł – dodał Mateusz Marzoch z Młodzieży Wszechpolskiej.

 

 

Warto przeczytać: Zbigniew Boniek wywołał prawdziwą burzę. Internauci są zszokowali jego komentarzem ws. odznaczenia ratowników z Nanga Parbat [FOTO]

Podziel się