Szukaj

Atak nożownika w Stalowej Woli. Jedna osoba nie żyje, kilka jest rannych [WIDEO+FOTO]

20-10-2017 21:39
Atak w Stalowej Woli. Nożownik dźgał przypadkowych ludzi w plecy Twitter / Facebook / screen
Podziel się

Tragiczne wydarzenia w Stalowej Woli. 27-letni mężczyzna ok. godz. 15.00 zaatakował nożami klientów galerii handlowej „VIVO”. Ranił dziewięć osób, jedna z nich zmarła.

Kiedy nastąpił atak, galeria była wyjątkowo zatłoczona. Mężczyzna uzbrojony w dwa noże zaczął dźgać przypadkowych ludzi w plecy.

Sprawca został zatrzymany. Konrada K. ujęli klienci galerii, którzy potem przekazali go w ręce policji. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie. W sobotę zostanie przesłuchany przez prokuratora.

Planujemy przedstawić mu zarzuty dokonania zabójstwa i usiłowania zabójstwa wielokrotnego. Na tę chwilę nie odnosimy się do ewentualnego motywu działania zatrzymanego - powiedział w rozmowie z tvp.info prokurator Adam Cierpiatka, Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli.

Koniecznie przeczytaj: Nożownik ze Stalowej Woli przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia [WIDEO]

Czytaj też: Atak z drona w ostatnim momencie przerwał publiczną egzekucję dwóch więźniów pojmanych przez ISIS [WIDEO]

Nie wiadomo, czym kierował się mężczyzna.

Działał irracjonalnie, nie potrafi wyjaśnić motywu swojego działania - mówił rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

Mężczyzna był trzeźwy, w tej chwili trwają czynności z jego udziałem - powiedział „Wirtualnej Polsce” Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Na razie nie wiemy, jakie motywy nim kierowały. Nie odpowiada na pytania - dodał.

Policja potwierdziła, że mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna nie był notowany.

Według świadków, mężczyzna działał, „jakby był w amoku” i „atakował na oślep”. 27-latek zostanie przebadany na obecność substancji psychoaktywnych.

O ataku usłyszałem od osoby pracującej w centrum handlowym. W środku biegał szaleniec i na oślep dźgał nożem, jak leci. W środku widziałem trzy zakrwawione osoby – mówił pan Marcin, który dodzwonił się do radia RMF FM.

Sprawca ranił dziewięć osób, które odniosły obrażenia głównie głowy i klatki piersiowej. Jedna z ofiar, ok. 50-letnia kobieta zmarła. Sześć osób jest w ciężkim stanie - stan dwóch z nich oceniany jest jako krytyczny.

 

Warto przeczytać: Atak terrorystyczny na Manhattanie. Zamachowiec zabił kilka osób, kilkanaście ranił [FOTO + WIDEO]

Podziel się