Szukaj

Bohaterska postawa kierowcy. Zatrzymał pijaną kobietę, która wiozła dwójkę dzieci [wideo]

17-04-2019 22:56
Obywatelskie zatrzymanie, Łuków Fot. Lubelska Policja / lubelska.policja.gov.pl / screen
Podziel się

52-letni kierowca widząc niepewnie jadący samochód, postanowił interweniować. Mężczyzna dokonał obywatelskiego zatrzymania kobiety, która była kompletnie pijana, a do tego przewoziła w samochodzie dwójkę dzieci.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Łukowie w woj. lubelskim. 52-letni kierowca zwrócił uwagę na jadący za nim pojazd, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie. Auto poruszało się „wężykiem” i najechało na wysepkę rozdzielającą pasy ruchu.

Mężczyzna podejrzewając, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy wezwał policję, ale również sam podjął interwencję. Kiedy samochód zatrzymał się na czerwonym światle, 52-latek podbiegł do auta, otworzył drzwi, wyłączył silnik i zabrał kluczyki ze stacyjki.

Koniecznie przeczytaj: Lubelskie: TIR staranował dom. Ciężarówka wjechała do sypialni, w której spała trójka dzieci. Ukrainiec zasnął za kierownicą [WIDEO]

Czytaj też: Pijana Brytyjka zaczepiała dwie Polki. Jedna z dziewczyn nie wytrzymała. Doszło do walki [wideo]

Za kierownicą siedziała kompletnie pijana kobieta, która z tyłu przewoziła dwójkę dzieci. Po przyjeździe policji i przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że 36-latka miała 3 promile alkoholu w organizmie.

Kobiecie odebrano prawo jazdy, wkrótce ma usłyszeć zarzuty. Sprawa trafi także do sądu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Policja chwali postawę mężczyzny, który dokonał obywatelskiego zatrzymania. Apeluje również do innych kierowców, aby zwracali uwagę na podejrzane zachowanie pozostałych uczestników ruchu.

Warto przeczytać: Szokujące nagranie z Wielkiej Brytanii. Dwójka dzieci imigrantów brutalnie bije białego 11-latka [WIDEO]

Podziel się