Szukaj

Lubuskie: 20-latek po szaleńczym rajdzie wjechał w budynek. Chwilę wcześniej stała tam kobieta z dzieckiem [wideo]

24-10-2018 14:38
Lubuskie, 20-letni kierowca wjechał w budynek Fot. Lubuska Policja / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ganek zajazdu znajdującego się przy drodze w miejscowości Łukomin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Prowadzący pojazd 20-latek nie miał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło 19 października ok. godz. 17.00 przy drodze krajowej nr 22 pod Gorzowem Wielkopolskim we wsi Łukomin (powiat sulęciński, gmina Krzeszyce).

Na szczęście w momencie wypadku wszyscy goście zajazdu byli w środku budynku. Do tragedii jednak brakowało naprawdę niewiele. Samochód wjechał w miejsce, w którym znajdował się stolik i ławka dla gości, a także plac zabaw dla dzieci. Na kilka minut przed wypadkiem w miejscu uderzenia stała kobieta z dzieckiem.

Koniecznie przeczytaj: Tragiczny wypadek w Chinach. 13-latek wystawił głowę przez szyberdach i uderzył w znak [wideo]

Czytaj też: Australia: Groźny wypadek. Kierowca wjechał wprost pod autobus jadący z naprzeciwka [wideo]

Nagranie zamieszczone przez lubuską policję pokazuje, że samochód poruszał się z bardzo dużą prędkością. Auto straciło przyczepność już w momencie wchodzenia w zakręt. Kierowca był trzeźwy, jednak nie miał wymaganych uprawnień. 20-latek już wcześniej był karany za jazdę bez prawa jazdy.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 3 tys. zł. O ostatecznej karze zadecyduje jednak sąd. Kierowca będzie musiał także pokryć koszty spowodowanych zniszczeń, ponieważ prowadzonego przez niego auto nie miało wykupionego ubezpieczenia OC.

Warto przeczytać: Niezwykle groźny wypadek w Gliwicach. Dacia wystrzeliła w powietrze i przeleciała nad skrzyżowaniem [wideo]

Podziel się