Szukaj

Łódź: Lekarze strzelali do zwłok w prosektorium. Ich skandaliczne praktyki wyszły na jaw przypadkowo

04-06-2019 16:59
Zwłoki
Podziel się

Jak donosi „Super Express”, lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi strzelali do zwłok bez zgody prokuratury i rodzin zmarłych. Sprawa ta wyszła na jaw przypadkiem, gdy jedna z lekarek opublikowała wyniki tych doświadczeń w branżowym czasopiśmie.

Według ustaleń gazety, lekarze strzelając do zwłok, chcieli sprawdzić, jak niebezpieczne są dla ludzi pistolety pneumatyczne. Pociski, które wykorzystywali miały trafiać w tkanki miękkie i kości zmarłych.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi twierdzi, że na tego rodzaju eksperymenty nie potrzebowano zgody prokuratury, bo uzyskano pozwolenie komisji bioetycznej. Jak jednak wynika z relacji „Super Express” śledczy mają zupełnie inne zdanie w tej sprawie. 

Koniecznie przeczytaj: Makabryczne obrażenia prezydenta Gdańska. Są wyniki sekcji zwłok Pawła Adamowicza

Czytaj też: Bulwersujące szczegóły sekcji zwłok Marii Kaczyńskiej ujawnione przez lekarza. Rosjanie zachowali się w sposób barbarzyński

Jeden z lekarzy biorących udział w tych kontrowersyjnych testach przyznał anonimowo w rozmowie z „SE”, że wyników celowo nie wpisywano do protokołów sekcyjnych, żeby nie dowiedzieli się o nich ani prokuratorzy oraz bliscy zmarłych.

Warto przeczytać: Ujawniono nieznane dotąd wyniki sekcji zwłok Michaela Jacksona. Przez lata skrywał kilka sekretów

Podziel się