Szukaj

W bestialski sposób zamordował niepełnosprawnego nastolatka. Jest list gończy. Nagrodę wyznaczył też Zbigniew Stonoga

06-01-2017 01:36
Paweł Włodarczyk, morderca ze Świnoujścia Fot. swinoujscie.policja.gov.pl / screen
Podziel się

Policja poszukuje 26-letniego Pawła Włodarczyka w związku z bestialskim morderstwem, do którego doszło 29 grudnia 2016 r w Świnoujściu. Według swinoujskie.info list gończy został wydany dopiero po interwencji Zbigniewa Stonogi.

Zamordowany to 19-letni niepełnosprawny Piotrek, który został zwabiony przez swoich oprawców do mieszkania w bloku w centrum Świnoujścia. Chłopak z powodu dziecięcego porażenia mózgowego cierpiał na lekki niedowład kończyn.

Przed śmiercią był katowany w wyjątkowo okrutny sposób. Na jego ciele znaleziono ślady ciężkiego pobicia i rany kłute.

Na chwilę obecną prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom. Poszukiwany 26-letni Paweł Włodarczyk ostatni raz mieszkał w Świnoujściu przy ul. Krzywej.

Koniecznie przeczytaj: Syryjski imigrant, który zadźgał Polkę w ciąży znalazł sposób, aby uniknąć wysokiej kary. Twierdzi, że był… nieletni

Czytaj też: Cejrowski ostro o mordercy Polaka z Ełku: Nie ucywilizował się [WIDEO]

Policja wzywa każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego do przekazania tych informacji najbliższej jednostce policji. Śledczy zapewniają również o utrzymaniu tajemnicy, co do osoby informującej.

Wszelkie informacje dotyczące miejsca pobytu poszukiwanego Pawła Włodarczyka należy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 21, telefon 91-32-67-540, 91-32-67-551 bądź kontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

„Ostrzega się, że za ukrywanie osoby poszukiwanej lub dopomaganie jej w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5” - podkreślono w policyjnym komunikacie.

Za pomoc w schwytaniu mężczyzny nagrodę wyznaczył Zbigniew Stonoga.

Na zdjęciu zabójca,

Witam, pisze do Pana w sprawie morderstwa 19-letniego Piotrka Wawrzynowicza. Chciałabym zwrócić uwagę na przebieg śledztwa w naszym mieście- ŚWINOUJŚCIU. Piotrka napadło czterech bandziorów znanych juz wcześniej całemu miastu z licznych rabunków i pobić. Jeden z bandytów, który zadał śmiertelne ciosy nożem, jest dalej na wolności.Chłopak był strasznie TORTUROWANY. Znaleziony zostal bez galek ocznych i miał poobcinane części ciała, został całkowicie zmasakrowany do tego stopnia, ze cieżko go było zidentyfikować. Według nas- mieszkańców Świnoujścia policja stara sie zatuszować to co sie wydarzyło. Nie od dzis wiadomo, ze w naszym mieście policja ma układy z bandziorami.

Jeden z morderców Piotrusia jest dalej na wolności, mija kilka dni a dane personalne oraz wizerunek sprawcy nie jest podawany w mediach. 25-letni Paweł W juz w wieku 17 lat dokonał w grupie (rownież 4 osób) brutalnego pobicia- pan Tomasz N. byl torturowany w podobny sposób jak Piotrek. ( pozbawiony galek ocznych, pęknięta czaszka, pocięte nożem i przypalone papierosami cialo). Dokonała tego ta sama grupa, ktora teraz zrobiła to samo. Paweł W jest wiec znany policji od lat, mimo to boja sie cos z tym zrobić, czuje się on bezkarny. Jak widac, moze robic wszystko co tylko chce a i tak pozostaje anonimowy. Bardzo prosze o nagłośnie sprawy, według nieoficjalnych informacji Paweł W planuje ucieczkę za granice, nie możemy pozwolić aby to bydlę zaszyło sie gdzieś i spokojnie sobie żyło. Rodzice rownież apelują o pomoc w odnalezieniu mordercy. W załączniku przesyłam Panu wizerunek mordercy i jego profil na facebooku.

Policja nie ujawnia do wiadomości publicznej żadnych szczegółów śledztwa. Z nieoficjalnych informacji bezpośrednio od ojca Piotrka wiadomo mi, ze Paweł Włodarczyk obciążony mianem głównego mordercy (który dokonał ciosów nożem)nie został złapany i dalej pozostaje na wolności, po całym zajściu uciekł z miasta i ukrywa się. Portal iswinoujscie 31 grudnia dodał artykuł w ktorym ujawniane zostały inicjały dwóch z czterech sprawców poszukiwanych w sprawie morderstwa. ( Paweł w. Oraz Grzegorz p.) Wszyscy wiedza kto to zrobił a od tamtej pory żadnych informacji o Pawle Włodarczyku nie podawano. Załączam screeny artykułów opublikowanych przez świnoujski portal oraz artykuł, w ktorym przedstawiony jest zarys całego zajścia jak i rownież apel rodziców o pomoc w znalezieniu morderców syna. Bardzo prosze o zapoznanie sie z przesłanym materiałem – napisał na Facebooku Stonoga.

Warto przeczytać: Rodzina zamordowanej przez imigranta nastolatki prosi uczestników pogrzebu o... pieniądze dla uchodźców!

Podziel się