Szukaj

Jest list gończy za Gruzinem podejrzanym o gwałt i morderstwo 28-latki z Łodzi. Ma czerwoną notę Interpolu [foto]

30-10-2018 16:23
Poszukiwany listem gończym Gruzin, Paulina D. Fot. Policja/Paulina D. / Twitter/Facebook / screen
Podziel się

Prokuratura z Łodzi wystawiła międzynarodowy list gończy za 39-letnim Gruzinem, który jest podejrzanym o zabójstwo 28-letniej Pauliny. Przeprowadzona wcześniej sekcja zwłok wskazała jednoznacznie na morderstwo, prawdopodobnie o podłożu seksualnym.

Oskarżony o gwałt i morderstwo 28-letniej mieszkanki Łodzi Gruzin to Mamuka Khetsuriani. Mężczyzna pochodzi z Kutaisi w zachodniej Gruzji. Ma zielone oczy i 178 cm wzrostu. Jest krępej budowy ciała, w ostatnim czasie posiadał rudy zarost.

Łódzcy śledczy ustalili, że mężczyzna niedługo po zbrodni wyjechał z kraju.

W ostatnim czasie poszukiwany 39-letni Gruzin przebywał na terenie Łodzi, skąd wyjechał w godzinach popołudniowych 20 października 2018 roku i 21 października 2018 roku w godzinach porannych przekroczył granicę z Ukrainą. Obecnie prawdopodobnie przebywa na terenie Gruzji

Koniecznie przeczytaj: Nowe fakty. Gruzin, który zabił 28-latkę nożem, wcześniej pracował jako… rzeźnik. Wiadomo też, dlaczego wpadł

Czytaj też: Przełom ws. zabójstwa Pauliny D. Zatrzymano podejrzanego Gruzina. Ukrywał się na Ukrainie [wideo]

- podaje łódzka policja.

Na stronach Interpolu Mamuka Khetsuriani oznaczony został jako nadzwyczaj groźny przestępca – przydzielono mu najwyższą, czerwoną notę.

Wszystkie osoby, które dysponują wiedzą na temat miejsca pobytu ukrywającego się przed organami ścigania proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Łodzi przy ulicy Lutomierskiej 108/112 lub telefonicznie pod numerami: 42 665- 21-49, 692- 403- 506 lub 997/112. Policja zapewnia anonimowość.

Zaginięcie Pauliny zgłoszono w sobotę 20 października. Kobieta dzień wcześniej wieczorem wyszła z domu, aby spotkać ze znajomymi. Następnego dnia rozpoczęto poszukiwania, w które zaangażowało się wiele osób. W piątek 26 października po południu znaleziono jednak ciało kobiety w lasku w okolicach Stawów Jana. Badania DNA potwierdziły, że to zaginiona Paulina D.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki były rany kłute na szyi. Na ciele kobiety znaleziono również obrażenia wskazujące na pobicie. Prokuratura zdementowała, że pojawiające się w mediach doniesienia, jakoby ciało kobiety zostało rozczłonkowane.

Udało się zabezpieczyć nóż – który mógł stać się narzędziem zbrodni. Podczas sekcji zabezpieczono także materiały do dalszych badań. Prawdopodobne jest, że do zabójstwa doszło z motywów seksualnych

- informował Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej.

Śledczy ustalili, że kobieta została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi.

W sprawie zatrzymano do tej pory dwóch obywateli Gruzji w wieku 38 i 41 lat i 44-letnią Białorusinkę. Osobom tym zarzuca się składanie fałszywych zeznań i pomoc zabójcy w zacieraniu śladów zbrodni.

Paulina widziana była ostatni raz z nieznajomym mężczyzną, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Ustalono, że to 39-letni Gruzin, za którym wydano teraz list gończy.

Nieoficjalnie mówi się również, że Paulina D. przed śmiercią była widziana w towarzystwie sześciu mężczyzn pochodzenia gruzińskiego. Prokuratura na razie nie odniosła się do tych informacji, zasłaniając się dobrem śledztwa.

Warto przeczytać: Nowe fakty ws. brutalnego zabójstwa 28-letniej Pauliny z Łodzi. Są wyniki badań toksykologicznych

Podziel się