Szukaj

Dziennikarka TVN ten wywiad zapamięta na długo. Liroy po kolejnym pytaniu o „faszyzm” nie wytrzymał: „To, co pani robi, to jest jakiś żart” [wideo]

16-02-2018 13:37
Pitro Liroy-Marzec rozmawia z dziennikarką TVN Fot. Prawa Strona / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Poseł Piotr Liroy-Marzec rozmawiał z dziennikarką TVN odnośnie zamieszania z rzekomo rodzącym się faszyzmem w Polsce. Zdaniem polityka stacja telewizyjna sama nakręca sztuczny problem, ponieważ żaden rozsądny Polak nie jest zwolennikiem tej ideologii. W pewnym momencie dyskusja dość mocno się zaogniła.

Poseł od samego początku dosadnie zaznaczył, że w Polsce problem faszyzmu nie istnieje, a jeżeli już, to jest zjawisko skrajnie marginalne.

Według mnie, to co pani teraz robi to jest żart. Jak dorastałem, byłem nastolatkiem, skini, wszystkie takie rzeczy istniały i tak samo istnieją dzisiaj. Ja nie mówię, że nie trzeba o tym mówić. Trzeba mówić o takich rzeczach, które się rodzą i niszczyć je. Myśli pani, że ktokolwiek z moich znajomych i Polaków, patriotów popiera takie rzeczy? No żartuje pani sobie ze mnie? Nikt nie popiera faszyzmu, nikt nie popiera Hitlera. To popierają tylko szumowiny – stwierdził polityk.

Koniecznie przeczytaj: „On ma w d**ie ku**a, za przeproszeniem, swojego wyborcę!” – Liroy w emocjonalnym tonie o zasadach działania partii politycznych [wideo]

Czytaj też: Premier Mateusz Morawiecki o wydarzeniach z marca 1968 roku. „Marzec '68 powinien być dla walczących Polaków powodem do dumy” [wideo]

Dziennikarka nie poddawała się jednak i dopytywała, jak walczyć z faszyzmem. Liroy-Marzec ponownie stanowczo odpowiedział: Na pewno nie przez telewizję robiąc z tego poważny problem. Nie znam takich ludzi, którzy popierają Hitlera i faszyzm.

Wtedy reporterka zapytała polityka o to, czy w ogóle w takim razie należy coś z tym zrobić. Ten odpowiedział, jednocześnie zadając pytanie swojej rozmówczyni:

Regulacjami. Czy pani myśli, że komunistów dookoła nie ma? W jaki sposób chce pani walczyć z komunistami? Bo oni mordowali ludzi i moją rodzinę. Niech mi pani da przykład, jak pani chce to zrobić?pytał poseł.

Dziennikarka zaczęła się tłumaczyć mówiąc, że nie jest w Sejmie i dlatego właśnie pyta o zdanie polityka.

No i widzi pani, takie to są rozmowy z telewizją. O tym właśnie mówię. Chcecie pomagać, to trzeba niszczyć faszyzm, trzeba niszczyć komunizm. Ale regulacjami prawnymi. A wymyślanie tego rodzaju afer nie ma sensu – podsumował rozmowę Liroy.

Wielu internautów komentarzach pod nagraniem przyznało mu rację.

Warto przeczytać: Społeczność żydowska współpracowała ze Stalinem – Stanisław Michalkiewicz w bezpośredni sposób tłumaczy, jak wyglądał Marzec ’68 [wideo]

Podziel się