Szukaj

Piotr Liroy Marzec wykluczony z klubu Kukiz’15

08-06-2017 21:50
Piotr Liroy-Marzec - poseł, raper Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Kukiz’15 poinformowało o wykluczeniu Liroy’a Marca z poselskiego klubu. Powodem mają być związki z osobami zamieszanymi z tzw. dziką reprywatyzację w stolicy.

W oświadczeniu opublikowanym w czwartek na Facebooku władze Kukiz’15 twierdzą, że poseł w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, które „nie spełniają standardów” ruchu, w tym „uwikłanymi w procesy tzw. dzikiej reprywatyzacji”.

Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie – czytamy w oświadczeniu Kukiz’15.

Koniecznie przeczytaj: Liroy-Marzec do państw zachodnich: „Kolonizowaliście, to teraz się nie dziwcie” [WIDEO]

Czytaj też: Poseł Kukiz’15 przyszedł do Sejmu z… mamą i tatą [WIDEO]

Władze ruchu dodają, że Marzec został wykluczony, gdyż mimo próśb, nadal utrzymywał kontakty z tymi osobami.

Wielokrotnie prosiliśmy Piotra Liroya-Marca, żeby zakończył współpracę z osobami, których ujawniona przeszłość w żadnym wypadku nie odpowiada standardom Kukiz’15. Niestety bez skutku. Dlatego straciliśmy do Piotra zaufanie i uważamy, że nie jest on obecnie w stanie godnie reprezentować wyborców Kukiz’15 – napisano dalej.

Całe oświadczenie poniżej:

Warto przeczytać: Poseł Kukiz`15 chce wystąpić na gali KSW i zmierzyć się z parlamentarzystą PO

Podziel się