Szukaj

Ostry komentarz Liroya o działaniach opozycji. „Wychodzi jeden pajac z drugim, który reprezentował czerwone ryje” [wideo]

14-08-2018 19:55
Liroy-Marzec o opozycji Fot. Dariusz Matecki / Twtiter.com / screen Twitter
Podziel się

Poseł Piotr Liroy-Marzec podczas niedawnego rozmowy z dziennikarzem Dariuszem Mateckim skomentował ostatnie działania opozycji i władz warszawskiego ratusza. Polityk nie szczędził mocnych słów.

W trakcie rozmowy Piotr Liroy-Marzec przyznał, że dla niego niezrozumiałe jest to, iż ludzie reprezentujący poprzedni system wciąż mają tyle do powiedzenia:

To wszystko jest dla mnie niepojęte. Ludzie, którzy stanowili i wspierali poprzedni reżim, dziś mieszają ludziom w głowach, czasem nawet z sierpem i młotem krzycząc, że wśród tych, którzy noszą biało-czerwone flagi są faszyści.

Polityk powiedział, iż on czuje się dumny z bycia Polakiem. Jak dodał, patriotyzm jest jednym z wyznaczników jego działalności. 

Koniecznie przeczytaj: Gronkiewicz-Waltz przerwała Marsz Powstania Warszawskiego. Powód był naprawdę absurdalny [foto+wideo]

Czytaj też: Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało okolicznościowy spot. „Jesteśmy, jeśli pamiętasz” [wideo]

Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Urodziłem się tutaj, dbam o to. Wiem, co robili moi przodkowie, co położyli na szali, żeby walczyć o swój własny dom, własną rodzinę i kawałek ziemi. Wiem to wszystko. To mi przyświeca.

Podczas wywiadu parlamentarzysta niezwykle ostro skrytykował rozwiązanie Marszu Powstania Warszawskiego.

Dlaczego wychodzi jeden pajac z drugim, który reprezentował czerwone ryje, tych wszystkich którzy wymordowali wielu ludzi z mojej rodziny i wielu innych rodzin w Polsce, i śmie pluć na rzecz o którą walczyli moi przodkowie? To jest niesamowite! I ludzie tego nie widzą?!

Polityk podkreślił również, że komuniści wciąż próbują wykorzystywać swoje przywileje. 

 Całe życie żyjemy pomiędzy świniami, które próbują zrobić z naszego życia taki chlewik. Ja się na to nie godzę.

Warto przeczytać: To trzeba zobaczyć. Mocna odpowiedź młodego mężczyzny na przerwanie Marszu Powstania przez urzędnika ratusza [wideo]

Podziel się