Szukaj

Liroy-Marzec do państw zachodnich: „Kolonizowaliście, to teraz się nie dziwcie” [WIDEO]

26-06-2017 20:19
Piotr Liroy-Marzec, poseł Fot. wSensie.tv / youtube / screen Twitter
Podziel się

Piotr Liroy-Marzec bardzo rzeczowo tłumaczy, dlaczego Zachód przeżywa kryzys imigracyjny. „Kraje, które kiedyś kolonizowały, teraz zbierają żniwo” – mówi.

Poseł zauważa, że obserwujemy kres Europy, jaką do tej pory znaliśmy.

Nie jestem bardzo zdziwiony – mówi.

Według niego obecny kryzys imigracyjny to w ogromnej mierze pokłosie dawnego kolonializmu.

Kraje, które kiedyś napadały, kolonizowały, teraz zbierają tego żniwo – komentuje. – Myśleli, że można bezkarnie kolonizować inne kraje, robić z ludzi niewolników. Ci ludzie teraz do nich wracają i upominają się o sprawiedliwość.

Koniecznie przeczytaj: Piotr Liroy Marzec wykluczony z klubu Kukiz’15

Czytaj też: Duchowny z Ghany apeluje: „Trzeba przykręcić imigracyjny kran!”

Zaznacza, że Polska nie ma na sumieniu podobnej polityki, dlatego nie powinna ponosić jej konsekwencji. Zwłaszcza, że najważniejszym obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo własnych obywateli.

Trzeba pomagać i my to robimy. Jesteśmy otwarci. Przyjmowaliśmy Ukraińców czy Gruzinów, ale nie możemy zacząć przyjmować kogoś tylko dlatego, że nam tak każą – przekonuje parlamentarzysta.

Musicie panowie wypić piwo, które nawarzyliście – zwraca się do przywódców państw Zachodu, którzy usiłują kosztem m.in. Polski pozbyć się nielegalnych imigrantów.

Dodaje, że najważniejsze dla europejskich polityków będzie sprawienie, by uciekinierzy z Bliskiego Wschodu i Afryki mieli dokąd wracać.

Warto przeczytać: Piotr Misiło nie przyjmie uchodźców, ponieważ… ma ciężką pracę [WIDEO]

Podziel się