Szukaj

Europoseł PO wywołał prawdziwą burzę. W jednym wpisie oskarżył Polaków o rasizm, szowinizm i antysemityzm. Zdecydowane reakcje internautów [FOTO]

06-02-2018 17:56
Janusz Lewandowski Fot. Adrian Grycuk / Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Od wielu już dni posłowie opozycji aktywnie uczestniczą w toczącej się dyskusji na temat nowelizacji ustawy o IPN. Głos w tej sprawie zabrał również eurodeputowany PO Janusz Lewandowski, który w swoim wpisie na Twitterze za po obarczył Zjednoczoną Prawicę za „wydobywanie” z Polaków najgorszych cech narodowych takich jak antysemityzm czy rasizm. Na jego kontrowersyjny tweet stanowczo odpowiedzieli internauci.

W poniedziałek eurodeputowany PO Janusz Lewandowski zdecydował się na włączenie w aktualnie toczącą się dyskusję na temat relacji polsko-izraelskich. W swoim wpisie na Twitterze stwierdził, że za obecny stan rzeczy odpowiada obóz „dobrej zmiany”, którego rządy obnażają już od jakiegoś czasu obnażają najgorsze cechy Polaków takie jak antysmeityzm czy szowinizm:  

„Dobra zmiana” wydobywa z Polaków wszystko co najgorsze: zawiść (łże- elity), rasizm (uchodźcy), antysemityzm (spór o Holokaust w rocznicę Marca '68), szowinizm (brunatny odcień patriotyzmu), wrogość wobec sąsiadów (naziści i banderowcy). Ale specowi od złych emocji ciągle mało.

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Oskarżenie przedstawione przez polityka PO spotkały się ze zdecydowaną reakcją internautów, którzy w swoich komentarzach stanowczo strykowali te słowa.

Poniżej zamieszczamy kilka wybranych opinii internautów:

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska za czasów swoich rządów nie tylko nie usuwała pomników komunistów. Ona im jeszcze stawiała nowe

Podziel się