Szukaj

Leszek Miller zapowiada, że Europa zapłaci za poprawność polityczną

24-05-2017 18:14
Leszek Miller Fot. Adrian Grycuk / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Deportować podejrzewanych o terroryzm i propagujących dżihad – to rada byłego premiera na zażegnanie zagrożenia kolejnymi atakami. „Pewnie te działania nie zostaną podjęte” – powątpiewa Leszek Miller. – „W Europie przeważa pogląd, że trzeba być bardzo poprawnym politycznie”.

Były premier na antenie Polsat News przekonywał, że państwa europejskie powinny podjąć zdecydowane działania w związku z zamachami terrorystycznymi. Sam jednak nie ma złudzeń, że tak się stanie.

Wielu ekspertów, także francuskich, którzy wypowiadali się po ostatnich zamachach w Paryżu mówiło wyraźnie. Trzeba podjąć kilka zdecydowanych działań. Po pierwsze deportować wszystkich, którzy są podejrzewani o związki z terroryzmem. Po drugie deportować radykalnych mułłów i pozamykać meczety, które są wylęgarnią dżihadu – mówił Miller. - Wielu ekspertów, także francuskich, którzy wypowiadali się po ostatnich zamachach w Paryżu mówiło wyraźnie. Trzeba podjąć kilka zdecydowanych działań. Po pierwsze deportować wszystkich, którzy są podejrzewani o związki z terroryzmem. Po drugie deportować radykalnych mułłów i pozamykać meczety, które są wylęgarni. Wreszcie zlikwidować wszystkie enklawy, które są rządzone przez dżihadystów. Te enklawy, gdzie prawem jest szariat, a władzą meczet i gdzie siły porządkowe nie mają wstępu lub wstępują tam niechętnie. Pewnie te działania nie zostaną podjęte.

Koniecznie przeczytaj: Amerykańska dziennikarka krytykuje poprawność polityczną po kolejnym zamachu [WIDEO]

Czytaj też: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Dlaczego? Zdaniem Millera to wina mowy poprawności politycznej, za którą Europa w przyszłości zapłaci.

- Kolejny raz usłyszeliśmy, że to, co się stało, to incydent terrorystyczny, a mówi się tak, żeby nie użyć słów, których powinno się użyć - "zamach terrorystyczny". Trzeba nazywać rzeczy po imieniu – stwierdził.

Warto przeczytać: Brytyjska dziennikarka po zamachu w Manchesterze oskarżona o „mowę nienawiści”

Podziel się