Szukaj

To musiało się tak skończyć. Posłanka PO próbowała bronić... afer związanych ze swoją partią. Szybko została sprowadzona na ziemię [wideo]

08-04-2018 17:28
Izabela Leszczyna i Jarosław Sellin Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Podczas programu „Woronicza 17” na antenie TVP Info głównym tematem był czas rządów koalicji PO-PSL. Poruszono kwestię afer Platformy Obywatelskiej oraz dyskutowano nad uszczelnieniem podatku VAT. W pewnym momencie wymiana zdań zdecydowanie się zaogniła.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna broniła swojej partii twierdząc, że media sztucznie nakręciły „afery” jej ugrupowania. Zdaniem polityk to Prawo i Sprawiedliwość powinno mieć sobie więcej do zarzucenia:

Dziś powinniśmy mówić nie o odgrzewanych kotletach, że PO ponosi odpowiedzialność za coś, bo przegrała wybory. PO poniosła odpowiedzialność politycznej. Żadnej innej nie poniosła i nie poniesie, bo te afery były wydmuszkami. Afera stoczniowa to jest dzisiaj. Pompowane są tam pieniądze, a stocznie upadają. To są afery.

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska atakowała rząd, ponieważ „PiS nie wpuściło dziennikarzy do Sejmu”. A wystarczyło zapoznać się z ogłoszeniami… [foto]

Czytaj też: Nadzwyczajna kasta wciąż się nie poddaje. Jutro sędziowie rozpoczną trzydniową wizytę w Brukseli. Będą rozmawiać o legalności zmian w sądownictwie [foto]

Na te słowa szybko zareagował wiceminister Jarosław Sellin, który odpowiedział posłance następująco:

To jest dla Polaków obraźliwe. Powstanie komisja śledcza, która zbada, co zrobiliście. Komisje śledcze już udowadniają, jaki był parasol ochronny państwa nad przestępcami. Przypomnę pani poseł, że pozbyliście się Chlebowskiego, bo spocił się na konferencji prasowej. Schetyna jakoś nie zniknął z polityki. PO przymykała oko na wiele i myślę, że ustalenia komisji śledczej ws. VAT będą bardzo ciekawe.

Następnie minister Andrzej Dera zauważył, że podczas rządów PO Skarb Państwa ponosił ogromne straty:

Ponosił on straty, a bogacili się przestępcy. We wszystkich aferach widzimy, że władza nie zapobiegała działaniom przestępczym. Dwa lata rządów Zjednoczonej Prawicy pokazały, że nie trzeba wiele, żeby to zmienić.

Na ten zarzut posłanka Leszczyna z PO odpowiedziała następująco:

Premier Tusk i wiceminister Kapica na to nie pozwalał. Nie możecie tego nazywać naszymi aferami, bo my sobie z tym poradziliśmy. Dlaczego nie przesłuchujecie ministrów Kamińskiego i Wąsika? Afera reprywatyzacyjna to afera PiS nie PO.

Podczas programu doszło także do starcia pomiędzy Izabelą Leszczyną a Michałem Rachoniem. Gdy posłanka PO stwierdziła, że poruszanie tematu afer byłego rządu to „odgrzewanie kotleta”, prowadzący odpowiedział polityk następująco:

Pani poseł, czasy, gdy politycy decydują o tym, o czym rozmawia dziennikarze, zakończyły się. Byłbym wdzięczny, gdyby pani poseł nie decydowała za dziennikarzy o czym mają rozmawiać.

Warto przeczytać: Nawet dziennikarka była w szoku. Michał Szczerba zaczął mówić o… „zbiorowych orgiach”. Marek Jakubiak nie wytrzymał [wideo]

Podziel się