Szukaj

„Lemingrad” zamiast „Ucha Prezesa” na antenie TVP?

20-01-2017 23:50
Ucho prezesa - zwiastun Fot. Ucho prezesa / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Portal Wirtualnemedia.pl podaje, że nowy serial satyryczny, który Robert Górski miałby stworzyć dla Telewizji Polskiej nosiłby nazwę „Lemingrad”. Jak można wywnioskować z tytułu produkcja będzie nawiązywać do polityki. Według nieoficjalnych informacji serial ma być emitowany na jednej z głównych stacji TVP.

Na początku tygodnia Fakt.pl twierdził, że trwają rozmowy dotyczące przeniesienia na antenę Telewizji Publicznej „Ucha Prezesa” - satyry, która koncentruje się na postaci Jarosława Kaczyńskiego oraz innych politykach Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazuje, rzeczywiście TVP była zainteresowana produkcją, jednak według ustaleń serwisu Wirtualnemedia.pl pomysł ostatecznie przepadł, gdyż stwierdzono, że „Ucho Prezesa” jest zbyt… niszowe jak na warunki telewizji. Warto dodać, że opublikowane w Internecie pierwsze trzy odcinki serialu do tej pory mają już ok. 12,5 mln wyświetleń.

Koniecznie przeczytaj: Górski w nowym serialu naśmiewa się z PiS. Znany kabareciarz wyjaśnia, dlaczego zabrakło opozycji [WIDEO]

Czytaj też: Niesiołowski krytykuje „Ucho Prezesa”: „Działa na korzyść PiS-u”

Odnośnie „Lemingradu” na razie wiadomo, że trwają rozmowy między Robertem Górskim a TVP. Każdy odcinek nowego serialu miałby trwać około 30 minut.

Jak łatwo wywnioskować po nazwie produkcji, „Lemingrad” nawiązuje do popularnego określenia „leming”, które przeciwnicy Platformy Obywatelskiej zaczęli stosować w stosunku do wyborców tego ugrupowania. Nowy serial Roberta Górskiego koncentrowałaby się więc już nie na partii rządzącej, ale na pokazaniu w sposób prześmiewczy zachowań przedstawicielach opozycji i ich zwolenników.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński ocenia „Ucho Prezesa”. Przy okazji „zdradza sekrety” swoich kotów [WIDEO]

Podziel się