Szukaj

Ksiądz Wojciech Lemański skomentował „Poloneza Równości”. Miażdżące odpowiedzi internautów [foto]

14-02-2019 17:21
ks. Lemański Fot. Gazeta Wyborcza / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Ks. Wojciech Lemański w swoim wpisie na Facebooku skomentował zachowanie uczniów jednego w warszawskich liceów, którzy zdecydowali się zatańczyć na studniówce „Poloneza Równości”. Duchowny nie tylko ich pochwalił, ale również dodał, że stanowią oni przyszłość narodu polskiego. Słowa te dosadnie skomentowali internauci.

„Poloneza Równości” zatańczyła młodzież uczęszczająca do warszawskiego, społecznego liceum „Bednarska”. W tańcu tym, który nastąpił po tradycyjnym polonezie, pary tworzyły osoby tej samej płci. Organizatorzy podkreślili, że uczestniczy biorący udział w tym wydarzeniu, nie są homoseksualistami, lecz jedynie chcieli okazać wsparcie osobom należącym do mniejszości seksualnych.

Z relacji mediów wynika, że inicjatywa wyszła od samych uczniów. Jak jednak podkreślono, w rzeczywistości była to wspólna akcja przygotowana przez stowarzyszenie „Miłość nie wyklucza”, fundację „Parada Równości oraz Ben and Jerry's.

Koniecznie przeczytaj: Ksiądz Roman Kneblewski wypił piwo w pociągu. Anonimowa osoba złożyła donos do kurii [wideo]

Czytaj też: Wojciech Cejrowski o roszczeniach i atakach środowisk żydowskich: „To wina polskiej dyplomacji” [audio]

Ks. Wojciech Lemański, zachwycony zachowaniem uczniów, w mediach społecznościowych napisał, że tak myślący młodzi ludzie są przyszłością naszego kraju:

W głowach i sercach takich młodych ludzi, rodzi się przyszłość naszego kraju. Brawo "Bednarska". Brawo kadra i brawo uczniowie. Tylko czy to jedna jaskółka, czy też znak nowego myślenia młodych ludzi?

Słowa duchownego dosadnie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Cejrowski o programie wyborczym Biedronia: „Mam nadzieję, że nikt nie zagłosuje na jego partię” [audio]

Podziel się