Szukaj

Starsza kobieta nie mogła wejść na kładkę i utknęła na ruchliwej jezdni. Poruszająca reakcja policjanta [wideo]

23-09-2018 13:36
Policjant przeprowadza staruszkę Fot. Radio Wrocław / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do niecodziennej sytuacji doszło na drodze nr 94 w Legnicy (woj. dolnośląskie). Jadący w radiowozie dzielnicowy zauważył starszą kobietę, która utknęła na pasie zieleni rozdzielającym ruchliwą ulicę. Policjant postanowił pomóc kobiecie.

Seniorka próbowała przejść w niedozwolonym miejscu przez wielopasmową drogę o bardzo dużym nasileniu ruchu. Udało się jej pokonać dwa pasy jezdni, ale nie mogła ruszyć dalej. Policjant widząc, że kobieta znajduje się w dużym niebezpieczeństwie wysiadł z radiowozu, włączył sygnały świetlne i zatrzymał ruch, po czym bezpiecznie przeprowadził staruszkę na drugą stronę ulicy.

Kobieta wytłumaczyła, że z powodu problemów ze stawami nie dała rady wejść na kładkę. Każdy kolejny krok sprawiał jej ogromny ból. Nie chciała spóźnić się na umówioną wizytę u lekarza, dlatego zdecydowała się przejść przez ruchliwą jezdnię. Seniorka nie otrzymała mandatu.

Koniecznie przeczytaj: Film, który podbija sieć. Policjant z Poznania pomaga przejść pieszemu przez ulicę [WIDEO]

Czytaj też: Awantura w studiu Polsatu. Policjant przerwał utwór wykonywany przez gościa programu. Poszło o tekst śpiewanej piosenki [WIDEO]

Policjant zatrzymał radiowóz, włączył sygnały świetlne, wysiadł z pojazdu, zatrzymał ruch i bezpiecznie przeprowadził ją przez ulicę, tłumacząc zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i chodzenia po wyznaczonych przejściach dla pieszych

- relacjonuje Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Warto przeczytać: Policjant doprowadził nożownika do… płaczu. A nawet go nie tknął [WIDEO]

Podziel się