Szukaj

Lech Wałęsa zaapelował o nałożenie sankcji na polityków PiS. „Zablokować im konta i nie wpuszczać ich na Zachód"

03-01-2018 23:20
Lech Wałęsa Fot. Ministry of Foreign Affairs / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Kilka dni temu Lech Wałęsa udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”. Podczas rozmowy dotyczącej napiętych stosunków pomiędzy Polską a Unią Europejską, a także obecnej sytuacji w naszym kraju, były prezydent zaapelował o surowe ukaranie polityków PiS-u.

W trakcie wywiadu, Lech Wałęsa stwierdził, że sankcje karne nie należą się Polsce, lecz politykom rządzącym naszym krajem, a więc prezydentowi Andrzejowi Dudzie i innym działaczom należącym do PiS-u:   

Niech decydenci osobiście ponoszą konsekwencje. Nie wpuszczać ich na Zachód. Nie przyjeżdżać z delegacjami. Zablokować konta. Uderzyć w parlamentarzystów PiS i rząd, który źle rządzi Polską, a nie uderzać w Polaków.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Podczas wywiadu Lech Wałęsa powiedział także, że obecna sytuacja w kraju jest na tyle zła, że „nasi przyjaciele” powinni nam pomóc w rozwiązaniu tego problemu:

Polacy nie mogą zgodzić się na zmianę ustroju, bo PiS nie dostał na to zgody w wyborach. Wygrali wybory, ale nie dostali większości konstytucyjnej w Sejmie. A to co robią rządzący, to zmiana systemu, na który naród nie wyraził zgody. Nie chcemy wychodzić na ulicę. Nie chcemy bijatyki. Niech pomogą nam przyjaciele z UE, której częścią jesteśmy, bo się zablokowaliśmy w Polsce.

W dalszej części rozmowy były prezydent Polski, zaapelował również o to, by najważniejsi politycy PiS-u na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, którzy rządzą naszym krajem, zostali uznani za „persony non grata” w całej Unii Europejskiej. 

Warto przeczytać: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Podziel się