Szukaj

Lech Wałęsa: „Jestem w stanie ich rozwalić w 10 dni”

25-11-2016 11:34
Portret Lecha Wałęsy Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Były prezydent Polski kontynuuje objazd po kraju, w którym zagrzewa opozycję do walki z Prawem i Sprawiedliwością. Jak zwykle, przy tego typu okazjach, pojawiają się nowe tezy i stwierdzenia Lecha Wałęsy, które warto przytoczyć.

Lech Wałęsa tym razem spotkał się z mieszkańcami Opola. W pewnym momencie były prezydent pochwalił się, że mógłby, jeżeli oczywiście by chciał, rozwalić rząd w 10 dni.

Tu muszą być pomysły i ludzie. Ja jestem w stanie ich rozwalić w ciągu 10 dni, ale jakie będą koszty? To nie jest czas ulicy, to jest czas na mądre działania – powiedział Lech Wałęsa.

Były prezydent wyraźnie nie stronił od bojowych nawiązań, kiedy odniósł się do osoby Jarosława i Lecha Kaczyńskich, wspomniał o ich „waleczności”:

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa na fali antyrządowych demonstracji publikuje groźnie brzmiący wpis na Facebooku

Czytaj też: Wałęsa znowu nawołuje do używania przemocy? „Młotkiem trzeba by ich...”

Kaczyńscy walczyli już o pierś matki, oni byli urodzeni do walki. Byli dobrzy w wykonywaniu poleceń, wypełnianiu zadań, które im się zleciło, ale jako rządzący samodzielnie – byli niebezpieczni.

Ciekawe stwierdzenia padły też, kiedy Lech Wałęsa postanowił zdradzić, dlaczego jego aktywność polityczna w ostatnich dniach jest tak duża:

Mam 74 lata, zarabiam koło 5 tysięcy, Danka jeszcze niczego sobie, to myślałem, że na emeryturze zostaną mi tylko rybki i grzybki. Nie wiedziałem, że będę musiał się jeszcze zaangażować. Ale trzeba coś zrobić, żeby zmusić rządzących albo do przestrzegania prawa i słuchania ludzi albo pomóc się im katapultować.

Warto przeczytać: Wałęsa do Dudy: „Panie Prezydencie, pan stanie przed sądem”

Podziel się