Szukaj

Lech Wałęsa o UE: „Lepiej ją zlikwidować w obecnej formie i zacząć od nowa”

09-05-2019 19:03
Lech Wałęsa Fot. Portal Krosno24 / You Tube / YouTube
Podziel się

Były prezydent Lech Wałęsa pokusił się o zaprezentowanie własnej propozycji dotyczącej kształtu i przyszłości UE. Jego zdaniem należy rozwiązać obecną wspólnotę europejską i wskrzesić ją ponownie na nowych zasadach.

Swoją koncepcję UE Lech Wałęsa przedstawił w trakcie rozmowy ze szwedzką gazetą „Aftonbladet”. Jego słowa o likwidacji wspólnoty europejskiej i jej ponownej budowie tak bardzo zaskoczyły prowadzącego wywiad dziennikarza, iż nazwał „drastyczną propozycją pochodzącą z nieoczekiwanej strony”. Jego wypowiedź brzmiała następująco:

Unia Europejska powstała w zupełnie innych warunkach niż te, jakie mają obecnie miejsce. Przez długi czas ostrzegałem Niemcy i Francję, że nie da się uratować Unii Europejskiej, jeśli państwa członkowskie pójdą tak daleko w różnych kierunkach.Wtedy lepiej jest zlikwidować Unię w jej obecnej formie i zacząć od nowa. Ale oni mnie nie słuchają.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zaapelował o nałożenie sankcji na polityków PiS. „Zablokować im konta i nie wpuszczać ich na Zachód"

Czytaj też: Lech Wałęsa zapowiada, że do Polski przybędzie miliard imigrantów z Chin

– mówił w wywiadzie były prezydent. 

Warto przeczytać: Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji.... jak skutecznie rozliczać się z trudną przeszłością [FOTO]

Podziel się