Szukaj

Kolejne perfidne oskarżenia izraelskiego polityka. Podczas wywiadu dla polskiej telewizji zarzucił Polakom dobrowolne i masowe mordowanie Żydów

22-02-2018 13:00
Jair Lapid o Holocauście
Podziel się

W niedawnym wywiadzie dla Polsat News znany izraelski polityk, Jair Lapid po raz kolejny oskarżył Polaków o czynny udział w Holocauście. Tym razem posunął się jeszcze dalej niż ostatnio, gdyż stwierdził, że polski naród samodzielnie i bez ingerencji Niemców masowo mordował Żydów. Ponadto podczas rozmowy skomentował także propagandowy filmy wyprodukowany przez Ruderman Family Foundation.

W trakcie wywiadu Jair Lapid po raz kolejny oskarżył polski naród o czynny udział w Holocauście. Jak stwierdził, Polacy masowo mordowali Żydów nawet bez ingerencji Niemców:  

Ponad 200 tysięcy Żydów zostało zbitych podczas drugiej wojny światowej przez Polaków. Tylko przez Polaków. Kiedy Żydzi byli masakrowani, w pobliżu nie było żadnego niemieckiego oficera. Więc nikt nie ma prawa nam mówić, jak bardzo i co możemy czuć po zamordowaniu sześciu milionów Żydów, w tym wielu zabitych przez Polaków.

Koniecznie przeczytaj: Naczelny rabin Polski o nowelizacji ustawy o IPN: To nie jest fałszowanie historii. Nie ma „polskich obozów zagłady”

Czytaj też: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Podczas wywiadu izraelski polityk potwierdził, że byli Polacy, którzy ratowali Żydów, ale było ich znacznie mniej niż tych współpracujących z nazistami. Jak dodał, polscy bohaterowie ukrywali ludzi nie tylko przed Niemcami, ale również swoimi sąsiadami: 

Oczywiście. Było ich wielu. Upamiętniamy ich w muzeum Yad Vashem w Izraelu. Ale, niestety, znacznie więcej było takich, którzy współpracowali z nazistami i mordowali Żydów. Wielu Polaków musiało ukrywać Żydów nie tylko przed Niemcami, ale również przed sąsiadami, przed innymi Polakami, którzy chcieli wydać ich Niemcom.

Jair Lapid odniósł się też do propagandowego filmu, który opublikowała żydowska organizacja Ruderman Family Foundation. Stwierdził, że jest to naturalna reakcja na to, gdy ktoś próbuje podważać żydowską narrację historyczną o Holocauście. Jak póżniej dodał, nie bez powodu Niemcy wybudowali swoje obozy zagłady w Polsce:

Czego się spodziewamy? Cofnięcia się, słów: "rozumiemy, jak się czujecie". Wiemy, że sześć milionów Żydów zginęło podczas drugiej wojny światowej. Trzy i pół miliona Żydów zginęło na terytorium Polski. Był powód, dla którego Niemcy umieścili swoje obozy zagłady w Polsce, a nie gdzieś indziej. Ponieważ mieli tu dużo współpracowników wśród Polaków.

To już nie pierwszy raz, gdy ten polityk tak mocno atakuje, a co gorsze fałszywie oskarża nasz kraj o zbrodnie Holocaustu. Jak widać, wśród niektórych polityków izraelskich nie ma w ogóle chęci na to, by poznać prawdę o zagładzie swoich przodków.

Warto przeczytać: Mocna wypowiedź wiceprezesa partii Wolność. Podczas wywiadu wyjaśnił, dlaczego Izrael sprzeciwia się nowelizacji ustawy o IPN [wideo]

Podziel się