Szukaj

To nagranie robi furorę. Mistrzowskie lądowanie śmigłowca LPR po wypadku na Śląsku [wideo]

14-05-2019 12:20
lądowanie śmigłowca LPR, Świerklaniec Fot. Tarnogórskie 998 - 112 / Facebook
Podziel się

Wczoraj w Świerklańcu pod Tarnowskimi Górami doszło do groźnego wypadku, w którym zostały poszkodowane trzy osoby. Ranną kobietę do szpitala przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Precyzyjne lądowanie śmigłowca, który musiał zmieścić się pomiędzy drzewami szybko stało się hitem sieci.

Wypadek miał miejsce 13 maja ok. godz. 16.00 na drodze wojewódzkiej nr 912 pomiędzy Świerklańcem a Żyglinem w woj. śląskim. Czołowo zderzyły się Toyota Corolla oraz Renault Megane. Trzy osoby zostały ranne, w tym kobieta, którą do szpitala zabrało LPR.

Pilot miał niełatwe zadanie. Do wypadku doszło w terenie leśnym i śmigłowiec musiał wylądować na wąskiej drodze między drzewami. Na szczęście udało się – pilot w mistrzowski sposób wykonał zadanie i bezpiecznie osadził maszynę na ziemi. Nagranie opublikowane przez „Tarnogórskie 998 – 112” szybko stało się hitem internetu.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające lądowanie polskiego samolotu. Szybka reakcja pilota w walce z silnym wiatrem [WIDEO]

Czytaj też: Przerażający wypadek koło Zielonej Góry. Pijany obywatel Rosji wjechał w rowerzystkę. Chciał uciekać, ale zatrzymali go świadkowie [wideo]

„Mistrz nie pilot, pełen profesjonalizm”, „Szacunek dla kunsztu pilotażu i brawa za perfekcyjnie wykonany manewr lądowania w tych ekstremalnych warunkach dla pilota” - komentują pod filmem zachwyceni internauci.

Warto przeczytać: Nieprawdopodobna akcja ratunkowa w Alpach. Mistrzowski manewr pilota śmigłowca [wideo]

Podziel się