Szukaj

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski o śledztwie ws. zakupu willi w Kazimierzu Dolnym. „Sprawa ma wyłącznie charakter polityczny”

24-04-2018 11:11
Aleksander Kwaśniewski Fot. Aleksander Kwaśniewski / facebook.com
Podziel się

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas niedawnego wywiadu dla portalu Onet.pl odniósł się do toczącego się śledztwa w sprawie nabycia willi w Kazimierzu Dolnym. W trakcie rozmowy przyznał, że sprawa ma wyłącznie charakter polityczny, a on sam wyraźnie odczuwa, że jest inwigilowany przez służby.

Były prezydent podczas rozmowy zapewnił, że w razie wezwania stawi się w prokuraturze, ale jednak, jego zdaniem, to prowadzone śledztwo ma wyłącznie charakter polityczny i służy dyskredytacji jego osoby:  

Jak zostanę wezwany, to będę musiał oczywiście stanąć. Ale powiem szczerze, że będę się zachowywał adekwatnie do tego wszystkiego, co się dzieje i co słyszę.  (...) W moim przekonaniu sprawa ma charakter wyłącznie polityczny. Celem jest gonienie mnie, dyskredytowanie i aby coś wisiało nad Kwaśniewskim.

Koniecznie przeczytaj: Obywatele RP razem z posłanką Nowoczesnej zablokowali sejmowe biuro przepustek. Wyniosła ich Straż Marszałkowska [foto+wideo]

Czytaj też: Sondaż na najlepszego prezydenta sprawującego swój urząd w III RP. Zwycięzca był bezkonkurencyjny

W trakcie wywiadu Aleksander Kwaśniewski zaprzeczył, że zebrane przez służby dowody są autentyczne. Jak starał się przekonywać, sfabrykowano je dzięki zorganizowanej akcji wymierzonej w niego i jego małżonkę:

Powiem tylko tyle: nic takiego nie miało miejsca. Wie pan, ja w tych moich wypowiedziach muszę być ostrożny, bo nie chcę dawać amunicji moim przeciwnikom czy prokuraturze. Poza tym wiem doskonale również, że wobec mnie mogą być stosowane techniki operacyjne i z dużym prawdopodobieństwem muszę przyjąć i pan także, że jak ze sobą rozmawiamy, to jesteśmy podsłuchiwani.(…) Czuję się inwigilowany przez służby.

Warto dodać, że niedawno prokuratura dotarła do nieznanych wcześniej dokumentów dot. przepływów finansowych i ponownie przesłuchała świadków w tej sprawie. Zdaniem mediów pozyskane w ten sposób dowody mają potwierdzać ustalenia CBA, które już wcześnie podejrzewało, że ze względów finansowych Kwaśniewscy nie byli w stanie jednocześnie legalnie kupić apartamentu w Wilanowie i wilii w Kazimierzu Dolnym.

Warto przeczytać: Sukces polskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w RPA. Wraz z miejscową policją uwolnili porwaną Polkę [wideo]

Podziel się