Szukaj

Lubnauer dowiedziała, że się zamachowiec z Londynu był wyznawcą islamu. Jaka była jej odpowiedź? [WIDEO]

25-03-2017 11:13
Katarzyna Lubnauer, Nowoczesna Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Katarzyna Lubnauer należy do szerokiego grona polityków Nowoczesnej, którzy słyną z absurdalnych stwierdzeń. Do takich wypowiedzi bez wątpienia można zaliczyć ostatni komentarz posłanki dotyczący zamachu w Londynie.

Terrorystą, który z zimną krwią wjechał w tłum ludzi, a później zadźgał policjanta był 52-letni Khalid Masood, właściwie Adrian Russell Ajao, który urodził się w Kent w Wielkiej Brytanii. Zamachowiec był wyznawcą islamu, znanym służbom brytyjskim, które jednak uznały go za „mało istotne zagrożenie”. Odpowiedzialność za atak przyjęło tzw. Państwo Islamskie, które twierdzi, że terrorysta to ich „żołnierz”, który zareagował na wezwanie. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna był radykalnym islamistą. Wiadomo m.in., że chodził do meczetu, w którym pojawiał się imam, określany na Wyspach jako „kaznodzieja nienawiści”.

Koniecznie przeczytaj: Katarzyna Lubnauer ciągle czeka na telefon od Sławomira Neumanna [WIDEO]

Czytaj też: Jak muzułmanie reagują na zamach w Londynie? Widzowie arabskiej telewizji są... zachwyceni! [FOTO]

Wydaje, że te informacje i tak nie przekonają niektórych polityków, którzy wciąż zdają się nie zauważać, że kolejne ataki terrorystyczne w Europie dokonywane są przez muzułmanów.

Doskonałym tego przykładem jest wypowiedź wiceprzewodniczącej i rzeczniczki Nowoczesnej, Katarzyny Lubnauer. Posłanka stwierdziła bowiem, że to, że zamachowiec był wyznawcą islamu „nie ma absolutnie żadnego znaczenia, a ludzi nie można etykietować w związku z wyznaniem”.

Posłanka Nowoczesnej podobnie, jak jej koleżanka z partii Joanna Scheuring-Wielgus, po zamachu w Londynie za priorytet uznała obronę dobrego imienia uchodźców: Posłanka Nowoczesnej o zamachu w Londynie: to dobra „okazja”, by straszyć uchodźcami [WIDEO].

Warto przeczytać: PILNE! Zamach w Londynie przed parlamentem! Są ofiary [WIDEO + FOTO]

Podziel się