Szukaj

Kulesza do Neumanna: „Chcecie pomóc uchodźcom, czy Angeli Merkel?”

21-05-2017 18:46
Jakub Kulesza, Kukiz`15 Fot. Adrian Grycuk / wikipedia / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

- 70 procent „uchodźców” to dorośli mężczyźni – zauważył Jakub Kulesza z ugrupowania Kukiz`15 w odpowiedzi na słowa Sławomira Neumanna i Adama Szłapki o konieczności pomocy kobietom i dzieciom, przebywającym w obozach dla uchodźców na południu Europy.

Dyskusja na temat przyjmowania uchodźców przez Polskę miała miejsce na antenie TVN24. W programie „Kawa na ławę” posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej przekonywali, że Polska nie powinna zamykać swoich granic, bo na pomoc czekają kobiety i dzieci.

Jakub Kulesza przedstawił jednak twarde dane, które sprzeczne są z obrazem sytuacji prezentowanym przez obu polityków.

Dwa lata temu można było opowiadać o matkach, o dzieciach. Fakty są takie, ze 70 proc. tych „uchodźców” to dorośli mężczyźni. Na Węgrzech odnotowano, że są to ludzie z 64 krajów, a Turcji czeka się sześć dni na fałszywy paszport syryjski – mówił poseł Kukiz`15.

Koniecznie przeczytaj: Sławomir Neumann: „Ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być pochowane we wspólnym grobie” [WIDEO]

Czytaj też: Poseł PO twierdzi, że dzięki Donaldowi Tuskowi Polskę ominął kryzys imigracyjny [WIDEO]

Państwo chcą pomóc tym uchodźcom czy Angeli Merkel? Jeżeli państwo chcą pomóc uchodźcom i wynika to z waszej dobrej woli, to 2000 osób utonęło w Morzu Śródziemnym. Jeżeli udrożnicie obozy w Grecji i Włoszech, to ruszy kolejna fala i kolejne tysiące będą tonęły. Gdzie są lepsze warunki bytowe dla tych uchodźców, czyli tak naprawdę imigrantów ekonomicznych? W Europie Zachodniej! Oni dobrze o tym wiedzą i tam jadą – dodawał.

Warto przeczytać: Neumann tłumaczy Schetynę: to było przejęzyczenie [WIDEO]

Podziel się