Szukaj

Paweł Kukiz został oskarżany o antysemityzm po swoim wpisie. Teraz mocno odpowiada na zarzuty [foto]

25-02-2019 18:49
Paweł Kukiz Fot. Telewizja Republika/Paweł Kukiz / You Tube/Facebook / screen
Podziel się

W rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Fieldorfa „Nila” Paweł Kukiz przypomniał nazwiska sędziów, którzy skazali na śmierć polskiego bohatera, zaznaczając, że trójka z nich była Żydami. Wpis wywołał burzę, a lider ruchu Kukiz’15 został oskarżony o antysemityzm. Poseł nie pozostawił tego bez odpowiedzi.

Dziś 66. rocznica zamordowania przez komunistów Augusta Fieldorfa „Nila”. Na karę śmierci skazany został przez „sąd” pod przewodnictwem Żydówki Marii Gurowskiej vel Genowefa Maria Danielak z domu Zand, córka Moryca (Mariana) i Frajdy (Franciszki) z Eisenmanów.

W składzie sędziowskim (poza Gurowską) znalazło się jeszcze dwóch Żydów – Emil Merz oraz Gustaw Auscaler (zm.w 1965 r. w Izraelu). Czwartym „sędzią” był Igor Andrejew (pochodził z wileńskiej, spolszczonej rodziny rosyjskiej)

Koniecznie przeczytaj: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Czytaj też: Liroy nie wytrzymał. Ostro odpowiada Kukizowi: „Pawełku, proszę Cię nie bierz tabletek pobudzających” [wideo]

- napisał Kukiz na Facebooku.

Skoro p.o. ministra spraw zagranicznych Israel Katz mówi o Polakach biorących udział w mordowaniu Żydów – a tacy niestety byli – pozwalam sobie przypominać o Żydach, którzy w służbie Sowietom mordowali Polaków

- dodał na Twitterze.

Wpisy lidera Kukiz’15 spotkały się z krytyką, głównie ze strony lewicy. Pojawiły się nawet oskarżenia o antysemityzm.

Ten antysemicki tweet to nic innego, jak polityk o niskim poziomie sięgający dna i próbujący obwinić o wszystko Żydów

- pisał na Twitterze Jonny Daniels.

Dokładnie o to chodzi. Wpis Kukiza podkreślając żydowskość sprawców sugeruje, że zabójcy Nila zabili nie dlatego, że byli złymi ludźmi, stalinowskimi zbrodniarzami, ale dlatego, że byli Żydami

- dodawał dzienikarz Michał Szułdrzyński.

Paweł Kukiz w odpowiedzi zapowiedział, że będzie zgłaszał każdy przypadek nazywania go antysemitą. Wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się na taki wpis.

Zamieściłem wczoraj na Facebooku i Twitterze wpisy poświęcone 66. rocznicy mordu na gen. Fieldorfie „Nilu”. Wskazałem w nich, że zespół sędziowski składał się z osób narodowości żydowskiej (z wyjątkiem jednego sędziego – Andriejewa). Natychmiast zostałem przez wielu (w tym przez znanych dziennikarzy) określony jako „antysemita”.

Oświadczam, że:

1. moje wpisy są reakcją na obraźliwe wobec Narodu Polskiego wypowiedzi pani Mitchell (dziennikarki), premiera Izraela Netanjahu oraz ministra spraw zagranicznych Izraela, pana Katza, którzy winą za przypadki udziału Polaków w Holokauście chcą obarczyć cały Naród Polski i jego polskie władze z czasów niemieckiej okupacji

2. nie jest moją intencją - i nigdy nie było- cedowanie odpowiedzialności za komunistyczne zbrodnie dokonane na Polakach przez osoby narodowości żydowskiej na cały Naród Żydowski.

3. uważam, że tylko w drodze rzeczowych argumentów, opartych na dokumentacji historycznej i obopólnym żalu jesteśmy w stanie doprowadzić do prawdziwego pojednania pomiędzy Żydami i Polakami.

4. Mam również nadzieję, że strona żydowska w przyszłości wskazywać będzie na konkretne osoby narodowości polskiej, które przyczyniły się do niemieckiej polityki eksterminacji Narodu Żydowskiego w czasach II wojny światowej, wymieniając je z imienia i nazwiska i zaprzestanie stosowania obraźliwych uogólnień w rodzaju „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

Jednocześnie informuję, że każdy przypadek nazywania mnie antysemitą będę zgłaszał do Prokuratury

- czytamy we wpisie Pawła Kukiza.

Na końcu poseł wymienił Józefa Goldberga Różańskiego, pułkownika UB, jako przykład kolejnej osoby odpowiedzialnej za zbrodnie na Polakach.

Warto przeczytać: Biedronka i Lidl wprowadzają klientów w błąd? „Wygląda na to, że Polska ma pola w Hiszpanii, w Chinach i Peru” [foto]

Podziel się