Szukaj

Kukiz: „Towarzysze walczą o demokracje pomiędzy sobą i dyskutują, kto był większym opozycjonistą w PZPR” [WIDEO]

15-12-2016 23:18
Paweł Kukiz w RMF FM Fot. Fakty RMF FM / YouTube / screen
Podziel się

Głównym tematem rozmowy między Pawłem Kukizem a Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM była kwestia rozliczenia komunistycznej spuścizny PRL-u. Poseł odniósł się m.in. do proponowanej przez PiS ustawy dezubekizacyjnej, oceniał decyzję Macierewicza o odebraniu Jaruzelskiemu i Kiszczakowi stopni generalskich i wykazywał obłudę, z jaką politycy zarówno PiS, jak i PO walczą o demokrację, mając w szeregach swoich partii byłych członków PZPR-u.

Paweł Kukiz mówił, że dobrze się, stało, że zdegradowano Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka.

Zapisali się niezbyt chlubnie w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Nie uważam, żeby osoby, które są współodpowiedzialne za co najmniej 100 ofiar w czasie stanu wojennego lub w czasie ich rządów, miały być z honorami traktowane – mówił poseł.

W sprawie ustawy dezubekizacyjnej Kukiz, wskazywał z kolei, że nie można wszystkich „wrzucać do jednego worka”. Polityk zaznaczył, że jego klub złożył odpowiednie poprawki do ustawy, celem których między innymi jest rozgraniczenie na służbę w okresie PRL i po roku ‘89.

Koniecznie przeczytaj: Paweł Kukiz nie idzie na bal! Został w domu, żeby ponabijać się z KODziarzy. I genialnie mu to wyszło! [WIDEO]

Czytaj też: Kukiz jest zdeterminowany. Chce odszukać internautę, który jest autorem plotki na jego temat [WIDEO]

Po prostu państwo musi się wywiązać z kontraktu względem funkcjonariusza. Tu nie chodzi tylko o tych funkcjonariuszy, ale generalnie o interes państwa. Nie może być tak, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mają żyć w świadomości, że jutro na przykład Kukiz może objąć władzę, uzna partiokrację za system zbrodniczy i ich pozbawi emerytur - dodał poseł.

Dzeinnikarz zapytał Kukiza o jego wcześniejszą wypowiedź, kiedy poseł stwierdził, że „takie eksponowanie posła Stanisława Piotrowicza źle się dla PiS skończy, a w jego oczach PiS już stracił wiarygodność”.

Jeżeli mogę dodać, to wie pan, mi się już nie chce nawet rozmawiać, dlatego że nie wiem, jak określić tę sytuację, gdzie PZPR-owiec Piotrowicz szarpie się o Trybunał Konstytucyjny z PZPR-owcem Rzeplińskim, a to wszystko pokazuje w telewizji tzw. publicznej PZPR-owiec Czabański. A PZPR-owiec Śledzińska-Katarasińska z PZPR-owcem Święcickim krzyczą: "Precz z komuną!". To jest dom wariatów. Ale to jest oczywiście efekt braku dekomunizacji w Polsce. To jest ten fatalny skutek grubej kreski Mazowieckiego... - wyjątkowo celnie podsumował Kukiz.

Towarzysze również walczą o tę demokrację między sobą. A oprócz tego dyskutują, kto był większym opozycjonistą w PZPR – dodał po chwili.

Cała rozmowa w radiu RMF FM poniżej (wypowiedź dotycząca PZPR-owców od około 08.00 minuty nagrania):

Warto przeczytać: Mazurek do Schetyny „Jeżeli się mnie inwigiluje to naprawdę chciałbym wiedzieć, dlaczego” [WIDEO]

Podziel się