Szukaj

Kukiz’15 chce referendum w sprawie „tzw. uchodźców”

03-10-2016 22:24
Kukiz 15 - referndum ws. uchodźców Fot. Kukiz 15 / Facebook
Podziel się

Ruch założony przez Pawła Kukiza po raz kolejny wzywa do przeprowadzenia referendum dotyczącego przyjmowania uchodźców w Polsce. Ugrupowanie już wcześniej przekonywało o potrzebie ogólnonarodowego głosowania w tej sprawie, teraz dodatkowym argumentem ma być wynik wczorajszego referendum na Węgrzech.

Na facebookowym profilu klubu parlamentarnego Kukiz’15 do tego pomysłu przekonywał poseł Adam Andruszewicz:

Po Węgrzech przyszedł czas na Polskę. Dlatego też musimy odrzucić w referendum pomysł lokowania w Polsce islamskich imigrantów!

Poseł wypowiedział się także na ten temat w niedzielę na antenie TVP Info w programie „Bez retuszu”.

Naszym zdaniem powinno się odbyć referendum w tej kwestii, podobnie jak na Węgrzech. Tak strategiczna decyzja jak przyjęcie islamskich migrantów, którzy zagrażają bezpieczeństwu naszych rodzin, kobiet i dzieci, powinna być podjęta przez obywateli – mówił Andruszewicz.

Koniecznie przeczytaj: Węgry: ogłoszono wyniki referendum ws. imigrantów

Czytaj też: Kukiz’15 nie składa broni po przyjęciu polsko-ukraińskiej „wspólnej” deklaracji - publikuje spot „Dzień Hańby”

Przypomnijmy, że w niedzielnym referendum Węgrzy jednoznacznie sprzeciwili się ustalaniu przez Unię Europejską kwot relokacji imigrantów. Więcej o wynikach tutaj: Po Węgrzech przyszedł czas na Polskę.

Na oficjalnej stronie, na której Kukiz’15 zachęca do podpisania się pod inicjatywą w tej sprawie możemy przeczytać:

Gospodarzem w Polsce nie jest obecna ani żadna inna władza, tylko Obywatele. To Obywatele powinni decydować czy i kogo przyjmiemy do naszej Ojczyzny.

Kukiz’15 już od dawna nawołuje do przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Ugrupowanie nawet zbierało już kilka miesięcy temu podpisy. Pół roku temu Paweł Kukiz mówił:

Polska to nasz dom i to my powinniśmy decydować o tym, kto obok nas będzie w nim mieszkać.

Teraz ruch wezwał do ponownej mobilizacji i zbierania kolejnych podpisów. Do tej pory Kukiz’15 ma ich 350 tys., więc do złożenia projektu w Sejmie brakuje jeszcze 150 tys.

W apelu dotyczącego referendum zaznaczono także, że jest ono niezbędne, gdyż istnieje ryzyko, że rząd Prawa i Sprawiedliwości ulegnie naciskom Unii Europejskiej i przyjmie skierowanych do Polski „tzw. uchodźców”.

Chcemy, żeby Polska była kolejnym państwem, które powie NIE samobójczej europejskiej polityce imigracyjnej. Dzięki naszej zbiórce referendalnej wywieramy presję na rząd PiS i udaje nam się blokować przyjmowanie tzw. "uchodźców". Ale to za mało - pod osłoną mediów rząd może po cichu przyjąć obiecane UE kwoty "uchodźców". Dlatego teraz musimy postawić kropkę nad i pozwolić decydować Obywatelom, tak jak na Węgrzech!

Warto przeczytać: Polityk, który chciał niepodległości Katalonii, stanie przed sądem

Podziel się