Szukaj

„Wstyd i hańba”. Żegnali Jaruzelskiego i Adamowicza, na pogrzeb Olszewskiego nie przyszli [foto+wideo]

17-02-2019 16:32
Pogrzeb Jana Olszewskiego Fot. Kancelaria Premiera / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Wczoraj w Warszawie odbyło się ostatnie pożegnanie premiera Jana Olszewskiego. W uroczystościach poza nielicznymi przypadkami nie uczestniczyli przedstawiciele opozycji. Zabrakło także byłych prezydentów i premierów.

Byłego premiera żegnali najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, a także premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Nie zabrakło bliskich współpracowników Jana Olszewskiego z lat 90, m.in. Antoniego Macierewicza czy Jarosława Kaczyńskiego.

Wśród polityków opozycji na pogrzebie pojawiła się m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska. Byli również przedstawiciele PSL. Jana Olszewskiego żegnali również Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke.

Koniecznie przeczytaj: Internauci oburzeni. Bal Dziennikarzy odbył się w dniu żałoby narodowej i pogrzebu Jana Olszewskiego [wideo+ foto]

Czytaj też: Brak słów. Haniebny wpis Lecha Wałęsy. Obraził Jana Olszewskiego w dniu jego pogrzebu

Zabrakło za to osób, które w przeszłości sprawowały urząd prezydenta kraju. Jak zauważyli internauci, wszyscy stawili się pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego.

Na uroczystości nie był widoczny także Adam Michnik, którego Jan Olszewski bronił w procesie sądowym w okresie PRL.

Internauci zwracali uwagę, że większość przedstawicieli opozycji, ale także obecny prezydent i premier pojawili się na pogrzebie Pawła Adamowicza, mimo iż była to uroczystość niepaństwowa i dotyczyła polityka mniejszej rangi.

Jeden z internautów przygotował listę. Nie zgadza się na niej nazwisko Kidawy-Błońskiej, która, jak pisaliśmy wyżej, była na pogrzebie.

Warto też przypomnieć, że w czasie głosowania nad uchwałą upamiętniającą Jana Olszewskiego 22 senatorów wstrzymało się.

Cezary Jurkiewicz, radny Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, zwrócił również uwagę na fakt, że w czasie żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego na ulicach Warszawy zabrakło flag.

Ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego na nagraniach poniżej:

Warto przeczytać: Wałęsa atakuje zmarłego Olszewskiego. Sam przedstawia się w roli bohatera. Miażdżące odpowiedzi internautów

Podziel się