Szukaj

Ksiądz popierający narodowców i środowiska patriotyczne wystąpił z zakonu

27-09-2016 22:26
Ks. Jacek Międlar, luty 2016 Fot. Kacper Gizbo / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Ks. Jacek Międlar wystąpił wczoraj ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Informację potwierdził dzisiaj ks. Paweł Holc (przełożony Domu Prowincjonalnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy) oraz sam ks. Międlar, który opublikował dzisiaj obszerne oświadczenie na Twitterze.

Duchowny, który znany był ze swojego poparcia dla środowisk narodowych i patriotycznych, opuścił zakon na własną prośbę. W praktyce oznacza to rezygnację z kapłaństwa. Ks. Holc, odnosząc się do jego decyzji powiedział:

My nad tym ubolewamy, żałujemy, bo to jest młody kapłan i na pewno mógłby odnaleźć się, myślę, w pracy duszpasterskiej. Natomiast taką decyzję podjął, wczoraj ją zakomunikował przełożonemu prowincji.

Koniecznie przeczytaj: Ks. Międlar już bez koloratki: „W polskim Kościele rządzi lobby homoseksualne”

Czytaj też: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Ks. Międlar tłumacząc powody swojego odejścia z zakonu, napisał:

Chcąc zachować twarz, honor i wierność Jezusowi Chrystusowi oraz Jego Świętej Ewangelii, w związku ze złożonymi ślubowaniami nie jestem w stanie łączyć Prawdy i Słowa Bożego z liberalną narracją, w jaką środowiska żydowskie, gejowscy lobbyści, a zatem i moi przełożeni próbowali mnie wpisać. Zdradziłbym Chrystusa, gdybym ustąpił wobec wywieranych na mnie nacisków.

Duchowny zaznaczył też, że nie sprzeniewierzy się Ewangelii i do końca będzie niósł swój krzyż, co przybliży go do Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Ks. Międlar w dalszej części oświadczenia dodał, że cały czas trwa walka dobra ze złem, również ze złem, które zamieszkało w pałacach biskupów.

Ksiądz zwrócił się też do katolików, narodowców oraz patriotów:

Weźmy sprawy w swoje ręce! Będą prawdziwie zaangażowani, nie ulegając diabelskim naciskom, żywię nadzieję, że niebawem przyjdzie nam się cieszyć ze Wspólnoty Chrystusa, wolnej od gejowskiego i talmudycznego – mającego nas za »niewolników« i »robactwo« i dążącego do totalnej destrukcji cywilizacji chrześcijańskiej – kąkolu - napisał.

Na zakończenie były zakonnik dodał, że szersze wyjaśnienia przekaże w piątek, na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta”.

Poniżej cała treść oświadczenia ks. Jacka Międlara:

 

Warto przeczytać: „Antypisowscy” Europejscy Demokraci z Niesiołowskim na czele chcą koalicji z KOD-em

Podziel się