Szukaj

Ks. Międlar już bez koloratki: „W polskim Kościele rządzi lobby homoseksualne”

30-09-2016 15:28
Ks. Jacek Międlar w Fot. Warto rozmawiać / TVP.pl / screen
Podziel się

Ksiądz Jacek Międlar, po tym jak w związku z nałożonym na niego zakazem wystąpień publicznych opuścił Zgromadzenie Księży Misjonarzy, wczoraj gościł w programie „Warto rozmawiać” w TVP Info. Ostro skrytykował władze kościelne, dodał też, że Kościół „rządzony jest przez lobby homoseksualne”.

Ksiądz Jacek Międlar za sprawą swoich głośno wyrażanych narodowych poglądów, które łączył z głoszeniem Ewangelii, stał się w ostatnich miesiącach jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich duchownych. Jego wyraziste i mocno niepoprawne politycznie słowa wzbudzały uwagę mediów, co z kolei skłoniło jego przełożonych do ograniczania jego aktywności. Kilka dni temu, nie mogąc pogodzić się z zakazem wystąpień publicznych, zdecydował o wystąpieniu ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. O kulisach tej decyzji rozmawiał w czwartek (29.09) z Janem Pospieszalskim w programie „Warto rozmawiać”.

Koniecznie przeczytaj: Ksiądz popierający narodowców i środowiska patriotyczne wystąpił z zakonu

Czytaj też: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Zakneblowano mi usta, zabroniono mi mówić, zabroniono mi głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa – powiedział, tłumacząc powody odejścia, ks. Międlar.

Mocno skrytykował też sytuację w polskim Kościele, któremu zarzucił nadmierną przychylność wobec liberalizmu. W polskim Kościele rządzi lobby homoseksualne – stwierdził, czym poruszył prowadzącego program Jana Pospieszalskiego.To są bardzo mocne słowa – odparł dziennikarz, po czym duchowny sprostował: Dobrze wiem, że nie rządzi, ale wywiera naciski.

W swojej wypowiedzi ks. Międlar skrytykował też judaizm. Talmud jest księgą pełną nienawiści, służy wynaradawianiu, niszczeniu Kościoła – powiedział.

Odniósł się również do udziału arcybiskupa Wojciech Polaka w obchodach 500-lecia Reformacji, stwierdzając, że w ten sposób prymas „świętuje niszczenie katolicyzmu”.

Jednocześnie zaprzeczył, aby następnym krokiem po opuszczeniu zgromadzenia miało być wystąpienie z Kościoła. Ja nigdy z Kościoła nie wystąpię. Mam nadzieję, że ta sytuacja sprawi, że jeszcze bardziej przylgnę do Chrystusa – oświadczył ks. Międlar.

Warto przeczytać: „Antypisowscy” Europejscy Demokraci z Niesiołowskim na czele chcą koalicji z KOD-em

Podziel się