Szukaj

Ksiądz Roman Kneblewski wypił piwo w pociągu. Anonimowa osoba złożyła donos do kurii [wideo]

13-02-2019 16:57
ks. Roman Kneblewski Fot. Tuba Cordis / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Ksiądz Roman Kneblewski został przyłapany na piciu piwa w pociągu. Jeden z jadących z nim podróżnych zrobił mu zdjęcie i wraz z anonimowym donosem wysłał do dwóch kurii. Duchowny postawił odnieść się do tej sprawy.

Pasażer pociągu sfotografował księdza Kneblewskiego podczas podróży z Warszawy do Bydgoszczy. Później w formie anonimowego donosu przekazał swoje zdjęcie i pisemne zawiadomienie do bydgoskiej i gnieźnieńskiej kurii.

Ksiądz Kneblewski w nagraniu opublikowanym na swoim kanale na YouTube postanowił odnieść się do tej sprawy. Przyznał, że wypił piwo po spożytym posiłku:  

Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. No i co z tego? Przecież to nie jest żadne przestępstwo.

Koniecznie przeczytaj: Zakaz sprzedaży alkoholu po 22.00: Ostre starcie wiceprezesa partii Wolność i dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych [WIDEO]

Czytaj też: Czołowy ekspert TVP w ogniu krytyki. Roman Mańka stwierdził, że prezydent Andrzej Duda powinien zawetować ustawę o IPN

Ks. Kneblewski odniósł się również do faktu zrobienia fotografii i samego donosu, który nie tylko, że był anonimowy, to również zawierał wiele m.in. ortograficznych błędów: 

Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie (…) Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska. Przestępstwem jest zrobienie mi zdjęcia bez mojej wiedzy. Czy wypada księdzu wypić piwo w miejscu publicznym? Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z nich korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe.

W dalszej części nagrania duchowny podkreślił, że racjonalne spożywanie alkoholu nie jest grzechem. Co więcej, przypomniał również, że picie takich trunków może służyć celom zdrowotnym.

Warto przeczytać: Roman Giertych składa zawiadomienie na polskiego dziennikarza do… niemieckiej prokuratury. „Nawoływano do zabicia mnie” [FOTO]

Podziel się