Szukaj

Ksiądz Roman Kneblewski wypił piwo w pociągu. Anonimowa osoba złożyła donos do kurii [wideo]

13-02-2019 16:57
ks. Roman Kneblewski Fot. Tuba Cordis / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Ksiądz Roman Kneblewski został przyłapany na piciu piwa w pociągu. Jeden z jadących z nim podróżnych zrobił mu zdjęcie i wraz z anonimowym donosem wysłał do dwóch kurii. Duchowny postawił odnieść się do tej sprawy.

Pasażer pociągu sfotografował księdza Kneblewskiego podczas podróży z Warszawy do Bydgoszczy. Później w formie anonimowego donosu przekazał swoje zdjęcie i pisemne zawiadomienie do bydgoskiej i gnieźnieńskiej kurii.

Ksiądz Kneblewski w nagraniu opublikowanym na swoim kanale na YouTube postanowił odnieść się do tej sprawy. Przyznał, że wypił piwo po spożytym posiłku:  

Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. No i co z tego? Przecież to nie jest żadne przestępstwo.

Koniecznie przeczytaj: Gorlice: 40-latek miał we krwi… 11 promili alkoholu. Pił 93-procentowy denaturat [wideo]

Czytaj też: Bydgoszcz: Agresywne nastolatki znęcały się nad młodszą koleżanką

Ks. Kneblewski odniósł się również do faktu zrobienia fotografii i samego donosu, który nie tylko, że był anonimowy, to również zawierał wiele m.in. ortograficznych błędów: 

Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie (…) Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska. Przestępstwem jest zrobienie mi zdjęcia bez mojej wiedzy. Czy wypada księdzu wypić piwo w miejscu publicznym? Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z nich korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe.

W dalszej części nagrania duchowny podkreślił, że racjonalne spożywanie alkoholu nie jest grzechem. Co więcej, przypomniał również, że picie takich trunków może służyć celom zdrowotnym.

Warto przeczytać: Ksiądz Wojciech Lemański skomentował „Poloneza Równości”. Miażdżące odpowiedzi internautów [foto]

Podziel się