Szukaj

Mocne słowa ks Isakowicz-Zaleskiego na temat bp Pieronka: „Jest heretykiem”

08-11-2017 18:14
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Komentarz bp Tadeusza Pieronka w sprawie samospalenia mężczyzny na Placu Defilad w Warszawie szybko doczekał się odpowiedzi. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w ostrych słowach skrytykował postawę biskupa.

Na swoim profilu na Facebooku ks. Isakowicz-Zaleski napisał: Jako katolicki kapłan nie ma żadnego prawa łamać Przykazań Bożych. A nazywanie samobójstwa bohaterstwem jest ewidentnym złamania V Przekazania "Nie zabijaj". W tej kwestii biskup Pieronek, który swego czasu porzucił diecezję sosnowiecką, jest heretykiem. Tak, heretykiem. I na dodatek gorszycielem "maluczkich".

Te mocne słowa dotyczyły wypowiedzi bp Pieronka w programie „Kropka nad i”. Duchowny odniósł się wtedy do sprawy śmierci Piotra S, który 19 października podpalił się pod Pałacem Kultury. Wskutek obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu. Bp Pieronek powiedział o nim: Jest to moim zdaniem desperacki akt odwagi tego, kto oddaje życie za tego typu sprawy. 54-latek, który podpalił się w centrum Warszawy miał przy sobie manifest, w którym mowa o łamaniu konstytucji w Polsce i ośmieszaniu naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Koniecznie przeczytaj: Polska miejscowość, która walczyła z UPA zniknęła z pamiątkowej z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza

Czytaj też: Upadek Szwecji coraz bliżej. Kilka dni temu tamtejszy Kościół uznał, że Bóg... „nie ma określonej płci”

Wstyd, Ekscelencjo, wielki wstyd! Proszę się wreszcie bić we własne piersi, a nie ustawicznie w cudze – skomentował tą opinię ks. Isakowicz-Zaleski.

Warto przeczytać: Krytycy z USA wybrali 50 najlepszych filmów w historii kina. Polska produkcja na drugim miejscu!

Podziel się