Szukaj

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o słowach Donalda Tuska na Ukrainie: „Brzmi to jak szyderstwo z cierpień pomordowanych Polaków” [foto]

20-02-2019 17:41
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Ks. Isakowicz-Zaleski opublikował wpisy, w których krytycznie ocenił słowa Donalda Tuska o Ukrainie. Zdaniem duchownego, były polski premier nie uszanował pamięci polskich ofiar, którym teraz odmawia się prawa do ekshumacji i godnego pochówku.

Donald Tusk podczas swojej wizyty na Ukrainie wziął udział w uroczystej sesji Rady Najwyższej Ukrainy upamiętniającej piątą rocznicę rosyjskiej agresji. Później odebrał tytuł honorowy na Lwowskim Uniwersytecie Narodowym. W trakcie swojego przemówienia podziękował za otrzymane wyróżnienie i bardzo pochlebne wypowiedział się na temat naszych wschodnich sąsiadów:

Jestem polskim patriotą i równocześnie zdeklarowanym Europejczykiem. Nie widzę tu żadnego konfliktu. Wręcz przeciwnie. Jestem polskim patriotą i bardzo kocham Polskę i bardzo kocham Ukrainę. Nie widzę w tym żadnego paradoksu.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk opublikował tweet na temat negocjacji ws. brexitu. Jego słowa wywołały dyskusję eurokratów o piekle [foto]

Czytaj też: Tusk wyróżniony. Znalazł się na liście... „najważniejszych intelektualistów świata”. Szokujące uzasadnienie

Następnie dodał:

Dla mnie osobiście, i mam w tym doświadczenie, kochać Polskę i Ukrainę, to jak kochać swoją matkę i zakochać się w dziewczynie. Na pewno wiecie, o czym mówię.

Później były polski premier opublikował tweet, w którym również nie szczędził pochwał wobec Ukraińców:

Ukraińcy są inspiracją dla nas wszystkich. Kiedy potrzeba, są bohaterscy. Kiedy indziej - są pragmatyczni i twardo stąpający po ziemi.

Te słowa szefa Rady Europejskiej stanowczo skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

W kontekście barbarzyńskiego zakazu pochówku ofiar UPA i SS Galizien brzmi to jak szyderstwo z cierpień pomordowanych Polaków i ich rodzin. Co za podłość!. (...) Inna sprawa, że obecny polski obóz władzy, niewolniczo przywiązany do tzw."mitu Giedroycia", też ciężko na to pracował, aby ukraińscy oligarchowie i czciciela ludobójców mogli czuć się bezkarni.

Warto przeczytać: Ukraina: Przerażający wypadek kierowcy BMW. Samochód dosłownie rozdarł się na pół [wideo]

Podziel się