Szukaj

Krzywonos w akcji. Dała pokaz „kultury” na „czarnym proteście”

26-10-2016 11:50
Krzywonos - czarny protest 24.10.16 Twitter / screen Twitter
Podziel się

Henryka Krzywonos, posłanka Platformy Obywatelskim wzięła udział w poniedziałkowej manifestacji zorganizowanej w Gdańsku w ramach „czarnego protestu”. O tym, że Krzywonos nie pała sympatią do partii rządzącej – wiedzą wszyscy, jednak tym razem parlamentarzystka, chcąc „dopiec” Jarosławowi Kaczyńskiemu, przekroczyła granicę kultury.

Nie możemy pozwolić na to, żeby nami rządzili! To nie tylko kobiety powinny bronić prawa do aborcji. My wszyscy musimy to robić! Nie bójcie się używać słowa solidarność. Ja używałam go całe życie – mówiła Krzywonos do uczestniczek proaborcyjnego „czarnego protestu”, zebranych na poniedziałkowej manifestacji w Gdańsku.

Krzywonos już od wielu dni zachęcała kobiety do wzięcia udziału w demonstracjach, których celem jest legalizacja aborcji.

Będę brała udział w proteście i namawiam wszystkich w koło, babcie, matki, córki, wnuczki, do tego, byśmy walczyły o to, żeby traktowano nas poważnie – agitowała Krzywonos na początku października.

Koniecznie przeczytaj: Wybranowski: „10-letni Szumełda lał się z ZOMO, aż mu kredki z piórnika wypadły”

Czytaj też: Ostra awantura w Sejmie. Krzywonos krzyczy, a Kuchciński chce wyłączyć jej… telefon [WIDEO]

Jednak styl, w którym wypowiadała się Henryka Krzywonos w czasie poniedziałkowego „czarnego protestu”, raczej nie zachęca do traktowania jej osoby poważnie.

Henryka Krzywonos, rozmawiając z dziennikarzem TVN-u, chciała skrytykować Jarosława Kaczyńskiego, jednak w wyrażaniu swojej opinii posłanka PO posunęła się trochę za daleko. Swoją wypowiedź na temat prezesa PiS zakończyła następującym „stwierdzeniem”:

Gdzie ludzi kupa tam i Kaczyński d*pa.

Warto przeczytać: Tylko przejęzyczenie? Wałęsa w Gdańsku przekonywał, że należy bronić... układu z '80 roku [WIDEO]

Podziel się