Szukaj

Krzyczała „Konstytucja”. Została spoliczkowana. „Zamknij się głupia babo” [wideo]

02-09-2018 12:03
Działaczka KOD-u spoliczkowana Fot. wolne-media.pl / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do incydentu doszło podczas uroczystości na pl. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Grupa przeciwników rządu krzyczała „konstytucja”. W pewnym momencie podeszła do nich kobieta, która spoliczkowała działaczkę KOD-u.

Zdarzenia miało miejsce w sobotę 1 września w czasie obchodów Dnia Weterana z udziałem prezydenta Andrzeja Duda. Przeciwnicy rządu wykorzystali okazję do kolejnych protestów. W grupie osób wykrzykujących hasło „konstytucja” dało się zauważyć znane twarze.

Pojawiła się m.in. kobieta, która wielokrotnie zakłócała spotkania z kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, Patrykiem Jakim.

W pewnym momencie do barierek podeszła kobieta, która wymierzyła policzek wyżej wspomnianej działaczce KOD-u. „Zamknij się głupa babo” - skomentowała.

Koniecznie przeczytaj: Wiadomo, kim jest kobieta, która spoliczkowała działaczkę KOD-u. Złożyła rezygnację z urzędu [wideo]

Czytaj też: Polityk PO w trakcji demonstracji KOD zaatakował mężczyznę pizzą. Zapadł wyrok sądu [wideo]

Spoliczkowana od razu zaczęła wzywać policję. Protestujący domagali się aresztowania kobiety, która została odprowadzona na bok przez funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej.

Zwolennicy opozycji i sami politycy opozycji są oburzeni sytuacją. Była posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus zwróciła się z apelem do ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego o identyfikację kobiety.

Tymczasem internauci przypominają, że spoliczkowana kobieta jeszcze niedawno zachowywała się wyjątkowo agresywnie podczas spotkań Patryka Jakiego z mieszkańcami. Na nagraniu poniżej widać, jak odpycha starszego mężczyznę.

Warto przeczytać: Kobieta, która spoliczkowała Obywatelkę RP wyjaśnia swoje zachowanie: „Uznałam, że to jedyne rozwiązanie” [wideo]

Podziel się