Szukaj

Zmasowany atak medialny na Agatę Dudę. Pierwsza Dama założyła koszulkę patriotycznej marki [foto]

01-07-2018 12:11
Agata Duda w koszulce z orłem Fot. Kancelaria Prezydenta / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pierwsza Dama w czasie meczu z Japonią pokazał się z koszulką z orłem firmy „Red is Bad”. Patriotyczny ubiór nie spodobał się wielu mainstreamowym mediom. Powodów krytyki ze strony lewicy może być kilka.

Andrzej Duda wraz z żoną kibicowali polskiej reprezentacji na mundialu, oglądając w czwartek transmisję meczu z Japonią. Para prezydencka przebywała wtedy z oficjalną wizytą na Łotwie i spotkanie obejrzała razem z przedstawicielami tamtejszej społeczności polskiej.

Koniecznie przeczytaj: Podano oficjalny skład na mecz Polska-Japonia. Adam Nawałka wprowadził duże zmiany w wyjściowej „11” [foto]

Czytaj też: Tradycja potrzymana. Polska wygrywa mecz o honor z Japonią. Zobacz najlepsze momenty spotkania [wideo]

Wyjątkowe wzburzenie części mediów wywołała koszulka założona przez Agatę Dudę. Na granatowym t-shircie widniał nadruk białego orła ze złotą zamkniętą koroną.

Głośno „protestowała” m.in. „Gazeta Wyborcza”. Plotkarskie portale sugerowały Agacie Dudzie wpadkę, inne (m.in. naTemat, Interia) przytaczały wyłącznie negatywne komentarze internautów. Ubiór Pierwszej Damy został też nazwany „kontrowersyjnym”.

Co wzbudziło wściekłość mediów?

Po pierwsze patriotyczna firma „Red is Bad” (czerwone jest złe) od dawna jest solą w oku polskiej lewicy za promowanie patriotyzmu i krytykę komunizmu.

Poza tym firma jest polska, produkuje w Polsce, nie korzysta z funduszy unijnych i otwarcie przyznaje się, że jest przeciwko UE, co wyjątkowo nie podoba się postępowym środowiskom.

Wściekłość lewicy może wywołać także zamknięta korona w godle, która ma nawiązywać do niepodległości i niezależności państwa. Zdaniem wielu historyków i ekspertów tak właśnie powinien wyglądać ten element godła. Więcej na ten temat tutaj: Oto idealne godło Polski? Nie zawiera sześciu błędów, które posiada obecne [FOTO]  

Profesor wylicza liczne błędy, które ma polskie godło i herb. ,,To efekt kompromisu z przedstawicielami PZPR” [WIDEO]

Ciężko bowiem uwierzyć, że głównym powodem oburzenia lewicy jest niezgodność z aktualnie obowiązującym polskim godłem. Kiedy za czasów Bronisława Komorowskiego polski orzeł był przerabiany do granicy śmieszności, nikt z Czerskiej i podobnych mediów nie protestował.

Warto zauważyć, że wielu internautom ubiór Agaty Dudy bardzo się spodobał. A dla firmy „Red is Bad” to kolejna darmowa reklama.

Warto przeczytać: Adam Małysz skomentował mecz Polski z Japonią. Nie szczędził słów krytyki: „To było brzydkie pożegnanie”

Podziel się