Szukaj

Zwolennicy aborcji wściekli na posłów PO i Nowoczesnej. Te komentarze mówią same ze siebie... [FOTO]

11-01-2018 16:17
Hejt na opozycję za brak poparcia aborcji Fot. nieznane / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczorajsze odrzucenie w Sejmie projektu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację przepisów aborcyjnych, wywołało prawdziwe polityczne trzęsienie ziemi. Forsowane przez środowiska lewicowe i feministyczne propozycje zmian w prawie nie trafiły do prac w Sejmie dzięki braku jednomyślności wśród polityków opozycji.

Cześć polityków PO i Nowoczesnej nie brała udziału we wczorajszym głosowaniu w Sejmie.

W Nowoczesnej byli to: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

Wśród polityków PO zabrało m.in. Arkadiusza Myrchy i Kingi Gajewskiej. Oboje próbowali tłumaczyć swoją nieobecność złym stanem zdrowia, ale internauci jakoś nie chcieli im wierzyć. Wytknęli im też hipokryzję, ponieważ część z tych polityków lansowała się przy okazji tzw. czarnych protestów.

Koniecznie przeczytaj: Eliza Michalik i Tomasz Lis mają identyczną radę dla posłów opozycji, którzy nie głosowali za aborcją [FOTO]

Czytaj też: Po tych słowach Schetyny śmieli się z niego nawet w TVN-ie. Szef PO tak odpowiedział na pytanie dziennikarki stacji o głosowanie w Sejmie [WIDEO]

Nie zabrakło krytyki ze strony działaczy lewicy związanych z SLD i partią Razem.

W związku z wczorajszym głosowaniem największe problemy ma Nowoczesna, która znajduję się praktycznie na granicy rozwiązania partii.

Po głosowaniu w sprawie borcji zawiesić swoje członkostwo w Nowoczesnej postanowili Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski oraz Joanna Schmidt.

Co więcej, w związku z napiętą sytuacją w partii przewodnicząca klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz wydała swoim posłom zakaz wypowiedzi medialnych. Nie dotyczy on jedynie szefowej partii Katarzyny Lubnauer, Witolda Zembaczyńskiego, Piotra Misiły oraz samej Gasiuk-Pihowicz.

Przeciwnicy PO i Nowoczesnej już świętują. W sieci pojawiają się kolejne wyśmiewające opozycję komentarze.

Warto przeczytać: Awantura w Sejmie ws. aborcji. Miażdżąca wypowiedź posła Winnickiego spotkała się z histeryczną reakcją posłanek Nowoczesnej [WIDEO]

Podziel się