Szukaj

W czasie programu na żywo padły krytyczne słowa o uprzywilejowanej pozycji Żydów w Polsce. Wtedy doszło do awantury. „W momencie, gdy pada publiczne info o ustawie 447 w USA”

30-01-2018 19:38
Awantura w Studiu Polska Fot. Daga / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Spór Polski z Izraelem od kilku dni budzi ogromne emocje i jest szeroko komentowany także za granicą. Niestety nasz kraj znowu jest szkalowany na arenie międzynarodowej i znowu zaostrza się narracja ws. rzekomej „współodpowiedzialności” Polaków za Holocaust.

Krytyczne głosy wobec postawy Izraela, któremu nie podoba się polska ustawa przewidująca możliwość karania za określenie „polskie obozy” w mediach często nie są mile widziane i stają się powodem do oskarżeń o „antysemityzm”. Jeden z uczestników programu „Studio Polska” zauważył, że „na Polaków można powiedzieć wszystko, natomiast na Żyda nie można powiedzieć nic”. Mężczyzna zaczął wymieniać przykłady, ale dopiero kiedy wspomniał o amerykańskiej ustawie 447, która związana jest z żydowskimi roszczeniami, mający żydowskie pochodzenie Adam Sandauer wstał i ostentacyjnie wyszedł ze studia.

Koniecznie przeczytaj: Mec. Joanna Modzelewska o amerykańskiej ustawie 447: „Roszczenia środowisk żydowskich są nieuprawnione”. Wyjaśnienie jest niezwykle proste [WIDEO]

Czytaj też: Skandaliczna wypowiedź polskiego historyka w Izraelu. Zachęcał tamtejszych polityków do natychmiastowego zerwania dialogu z Polską

Żałosne, spektakl urządzamy przez Sandauera. W momencie, gdy z widowni pada publiczne info o ustawie 447 w USA. Znamienne. To jest taka taktyka. Przykre, że został to przypisane do krytyki pochodzenia, jednak nie tu był przyczynek – ocenił jeden z internautów.

Część komentujących nie była także zadowolona z postawy prowadzących, którzy zaczęli przepraszać urażonego Sandauera i prosić go, aby wrócił do studia.

Choć trzeba zaznaczyć, że inni mieli całkiem odmienne zdanie i uznali słowa Polaka za atak na wszystkich Żydów.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Historyk wyjaśnił, dlaczego Żydzi wciąż oskarżają naród polski o współudział w Holocauście. Jego słowa tłumaczą bardzo wiele [WIDEO]

Podziel się