Szukaj

Krystyna Janda „ma dość” i promuje kolejny protest. O co tym razem chodzi?

19-10-2016 12:28
Krystyna Janda - #mamydość Fot. Krystyna Janda / Facebook
Podziel się

Krystyna Janda, która reklamowała niedawno Strajk Kobiet, tym razem postanowiła się włączyć w kolejny protest. Aktorka sfotografowała się z kartką z hasłem #MamyDość. Okazuje się, że nie tylko ona. Czemu ma tym razem służyć akcja opatrzona tym „chwytliwym” tytułem?

Okazuje się, że zapowiedziany na 23 października protest opatrzony hasłem #MamyDość, to nic innego jak nowa inicjatywa Komitetu Obrony Demokracji, który zapewne w wyniku coraz słabnącej popularności swojego ruchu, zlecił przygotowanie kolejnej kampanii marketingowcom.

Tak naprawdę nie wiadomo, czemu konkretnie zapowiadana akcja ma służyć. W zapowiedzi, która ukazała się m.in. na Facebooku, można przeczytać:

Koniecznie przeczytaj: Aktorzy w dramatycznym tonie apelują o udział w marszu KOD-u. Olbrychski, Janda i inni [WIDEO]

Czytaj też: Janda żali się niemieckiemu dziennikowi na brak… dotacji od państwa. Myślami wraca też do czasów socjalizmu

Dość bezprawia, niszczenia instytucji państwa, kultury, gospodarki, edukacji, dewastacji przyrody, dość kłamstwa i nacjonalistycznej propagandy, dość homofobii, dość mówienia nam jak żyć i dość wtrącania się w nasze intymne sprawy. Dość Misiewiczów i arogancji władzy. Dość dzielenia i poniżania Polaków. #mamyDosc.

Wychodzi więc na to, że każdy niezadowolony „obywatel” może dopisać sobie dowolną regułkę, byle tylko był przeciw partii rządzącej.

Akcję postanowiło wesprzeć już wiele „znanych osobistości”. „Komitet honorowy” protestu w dużej mierze składa się z osób wspierających wcześniej marsze KOD lub proaborcyjny „czarny protest”. Poza Krystyną Jandą, hashtag #MamyDość reklamuje m.in. Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), Róża Thun (PO), Mateusz Kijowski (KOD), aktora Maja Ostaszewska i dziennikarka Newsweeka Renata Kim.

Warto przeczytać: Janda odwołuje spektakl z powodu protestu

Podziel się