Szukaj

Przechodnie przecierali oczy ze zdumienia. Krowa wyszła na spacer w centrum Wrocławia [wideo]

08-03-2019 16:21
Krowa na spacerze w centrum Wrocławia Fot. Marcel Bańkowski/Krzychui / You Tube / YouTube
Podziel się

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek wczesnym popołudniem na placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Z Uniwersytetu Przyrodniczego uciekła krowa, która wybrała się na przechadzkę w kierunku Ronda Regana. Co ciekawe, to nie pierwsza taka eskapada niesfornego zwierzęcia.

Na nagraniach zamieszczonych w sieci widać, że krowa zbiega po schodach, przechodzi przez ulicę i biegnie ścieżką rowerową. Na szczęście zwierzęciu nic się nie stało. Krowę udało się szybko zatrzymać i zaprowadzić z powrotem na teren uczelni.

Jak tłumaczą pracownicy Uniwersytetu Medycznego, Myćka jest dość niesforna i wykorzystuje każdą okazję, aby wymknąć się ze swojego boksu na spacer. Krowa nie ma rogów i nauczyła się zdejmować swój uwiąz. Do tej pory wychodziła tylko na podwórko kampusu uczelni. Tym razem jednak studenci, którzy wyprowadzali konia nie domknęli bramy, dlatego krowie udało wyjść poza teren UP.

Koniecznie przeczytaj: Ukraina: Szokujący film z centrum handlowego. Na ruchomych schodach pojawiła się ogromna swastyka [wideo]

Czytaj też: Skandaliczny atak na Polskę na konferencji we Francji! Do sieci trafiło szokujące nagranie [wideo]

Musimy pomyśleć nad lepszymi zabezpieczeniami. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie, ale nasze zwierzęta są oswojone z ludźmi i nie wiedzą, że np. samochody mogą im zrobić krzywdę

- mówiła w rozmowie z Fakt24 Jolanta Cianciara, rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Sytuację na telefonie zarejestrowała jedna ze studentek oraz niemieccy turyści, którzy nie kryli zdziwienia na widok swobodnie spacerującej po mieście krowy.

Warto przeczytać: Szokująca treść zawiadomienia ws. Euroweek: „Przykładał sobie butelkę do krocza i podchodził od tyłu do chłopców”

Podziel się