Szukaj

W Rosji pobito polskiego dyplomatę. Polska dziennikarka „Russia Today”: „Należało mu się” [foto]

13-07-2018 15:47
Małgorzata Krakowska Fot. Gosia Krakowska / You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Dzisiaj media obiegła wiadomość o pobiciu polskiego dyplomaty w rosyjskim samolocie. Sprawę skomentowała m.in. Małgorzata Krakowska, pracująca jako korespondentka „Russia Today”. „Należało mu się” - stwierdziła dziennikarka.

Polski dyplomata został pobity w samolocie na lini Irkuck-Moskwa, w czasie powrotu z podróży służbowej. Jak przekazał dyrektor biura rzecznika prasowego polskiego MSZ, Artur Lompart, sprawcą była prawdopodobnie osoba niezrównoważona psychicznie.

11/07/2018 w trakcie lotniczej podróży powrotnej z delegacji służbowej na odcinku Irkuck-Moskwa pobity został polski dyplomata. Sprawca -wg. świadków prawdopodobnie osoba niezrównoważona psychicznie - został zatrzymany.

Poszkodowanemu została udzieloną natychmiastowa, niezbędna pomoc zarówno ze strony polskiego urzędu konsularnego w Moskwie, jak i centrali MSZ. Incydent został zgłoszony na policji. Dyplomata przeszedł niezbędne badania lekarskie i powrócił do Polski

Obecnie, po zapewnieniu opieki dyplomacie i i jego powrocie Ambasada RP w Moskwie zwróci się do władz rosyjskich z żądaniem wyjaśnień okoliczności incydentu oraz pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności.

Koniecznie przeczytaj: Petru i znana posłanka Nowoczesnej „okupują Sejm” w samolocie do Portugalii? To zdjęcie wywołało burzę

Czytaj też: Skandaliczna i kłamliwa wypowiedź rabina Moskwy. „Polacy mordowali Żydów wracających z obozów koncentracyjnych” [WIDEO]

- przekazał Lompart.

Do sprawy na Twitterze odniosła się Małgorzata Krakowska, obecnie pracują dla „Russia Today”, w przeszłość m.in. dla „Deutche Welle” i… „Gazety Polskiej Codziennie”.

Polski dyplomata pobity w rosyjskim samolocie. Najwyraźniej należało mu się

- skomentowała na Twitterze.

Internauci byli zbulwersowani. Jeden z użytkowników Twittera wdał się w dziennikarką w dyskusję na ten temat, ale Krakowska podtrzymywała swoją opinię.

Komentarze innych internautów poniżej.

Warto przeczytać: Niewiarygodna kompromitacja służb badających sprawę Amber Gold. Małgorzata Wassermann zdradziła, dlaczego nie założono podsłuchu Marcinowi P. [WIDEO]

Podziel się