Szukaj

W Rosji pobito polskiego dyplomatę. Polska dziennikarka „Russia Today”: „Należało mu się” [foto]

13-07-2018 15:47
Małgorzata Krakowska Fot. Gosia Krakowska / You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Dzisiaj media obiegła wiadomość o pobiciu polskiego dyplomaty w rosyjskim samolocie. Sprawę skomentowała m.in. Małgorzata Krakowska, pracująca jako korespondentka „Russia Today”. „Należało mu się” - stwierdziła dziennikarka.

Polski dyplomata został pobity w samolocie na lini Irkuck-Moskwa, w czasie powrotu z podróży służbowej. Jak przekazał dyrektor biura rzecznika prasowego polskiego MSZ, Artur Lompart, sprawcą była prawdopodobnie osoba niezrównoważona psychicznie.

11/07/2018 w trakcie lotniczej podróży powrotnej z delegacji służbowej na odcinku Irkuck-Moskwa pobity został polski dyplomata. Sprawca -wg. świadków prawdopodobnie osoba niezrównoważona psychicznie - został zatrzymany.

Poszkodowanemu została udzieloną natychmiastowa, niezbędna pomoc zarówno ze strony polskiego urzędu konsularnego w Moskwie, jak i centrali MSZ. Incydent został zgłoszony na policji. Dyplomata przeszedł niezbędne badania lekarskie i powrócił do Polski

Obecnie, po zapewnieniu opieki dyplomacie i i jego powrocie Ambasada RP w Moskwie zwróci się do władz rosyjskich z żądaniem wyjaśnień okoliczności incydentu oraz pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności.

Koniecznie przeczytaj: Małgorzata Kożuchowska o krytykowaniu jej wiary w Boga „Chodzę w niedzielę do kościoła. To ma mnie dyskwalifikować?”

Czytaj też: Małgorzata Wassermann do Rostowskiego: „Ja do polityki przyszłam, żebyście z niej na zawsze odeszli” [wideo]

- przekazał Lompart.

Do sprawy na Twitterze odniosła się Małgorzata Krakowska, obecnie pracują dla „Russia Today”, w przeszłość m.in. dla „Deutche Welle” i… „Gazety Polskiej Codziennie”.

Polski dyplomata pobity w rosyjskim samolocie. Najwyraźniej należało mu się

- skomentowała na Twitterze.

Internauci byli zbulwersowani. Jeden z użytkowników Twittera wdał się w dziennikarką w dyskusję na ten temat, ale Krakowska podtrzymywała swoją opinię.

Komentarze innych internautów poniżej.

Warto przeczytać: Amerykański Żyd oskarża krakowskich policjantów o pobicie i… nazistowskie gesty. Policja przedstawia inną wersję

Podziel się