Szukaj

Marian Kowalski ostro o Unii Europejskiej i lewicowym katolicyzmie [WIDEO]

25-06-2017 16:29
Marian Kowalski i Krzysztof Gawkowski Fot. POLAND vs EU / youtube / screen YouTube
Podziel się

„W Brukseli rozgościła się dyktatura ciemniaków” – ocenia były kandydat na prezydenta. Skomentował też odwoływanie się przez lewicowych polityków do katolicyzmu w dyskusji na temat przyjmowania imigrantów.

Do dyskusji na antenie TVP Info doszło po groźbach, jakie Komisja Europejska skierowała wobec Polski, Czech i Węgier w związku z tzw. relokacją uchodźców.

Marian Kowalski w ostrych słowach skomentował postępowanie unijnych urzędników. W kontekście argumentów o „europejskiej solidarności” przypomniał o postawie KE w sprawach ważnych dla Polski, jak Nord Stream 2 czy rosyjskie embargo na polskie produkty.

Koniecznie przeczytaj: Marian Kowalski bezlitosny dla posła Nowoczesnej. Padły naprawdę mocne słowa [WIDEO]

Czytaj też: Korupcja i molestowanie w obozie dla uchodźców

To Unia Europejska zawiodła Polskę, a nie Polska unię – przekonywał. – Mają nas w nosie kompletnie, a jak mają problem, to „Polsko ratuj!”.

Według niego państwa tzw. „starej” unii same sprowadziły sobie na głowy nieszczęście, a teraz chcą się go pozbyć kosztem Polski.

Niemcy chcą Polskę przećwiczyć uchodźcami, żeby pozbyć się rządu, który realizuje polski interes, a nie niemiecki – stwierdził Kowalski.

Dostało się też lewicy. Kiedy Krzysztof Gawkowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej podniósł w sprawie imigrantów argument chrześcijańskiego miłosierdzia, Marian Kowalski ostro ripostował.

Ogarnia mnie pusty śmiech, kiedy politycy lewicy szantażują mnie katolicyzmem – skomentował.

Warto przeczytać: Duchowny z Ghany apeluje: „Trzeba przykręcić imigracyjny kran!”

Podziel się