Szukaj

Marian Kowalski ostro atakuje KOD na manifestacji w Lublinie. „Zamknij mordę ZOMO-wcu!” [WIDEO]

15-12-2016 13:31
Marian Kowalski na manifestacji KOD w Lublinie Fot. Stow. Polit Altern. / YouTube / screen
Podziel się

Były kandydat na prezydenta RP Marian Kowalski pojawił się w Lublinie, aby skomentować kuriozalne działania KOD-u, który w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce protestował razem z esbekami przeciw obecnej władzy.

Marian Kowalski, który znany jest z prawicowych poglądów lubi sięgać po mocne słowa, by podkreślić swój przekaz. Tym razem było podobnie.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego kodziarze, ci w których szeregach są ubowcy, robią hucpę polityczną… - przemawiał do swoich zwolenników Marian Kowalki, którego próbowali zagłuszyć protestujący.

Zamknij mordę ZOMO-wcu – powiedział Kowalski, który zaczął skandować „Gdzie jest Mazguła”.

Koniecznie przeczytaj: Wyrok ws. Mariana Kowalskiego. Były kandydat na prezydenta RP uniewinniony od zarzutu pobicia

Czytaj też: W rocznicę stanu wojennego KOD donosi na policję na… „Solidarność”

W dalszej części prawicowiec już bardziej konkretnie wyjaśnił, dlaczego protest KOD-u uważa za skandaliczny.

To jest symboliczna data. Nie było dekomunizacji, nie było lustracji i oni znowu łeb podnoszą! Mają wysokie emerytury i dlatego mają siłę drzeć mordę i zjeżdżać się do Warszawy – mówił oburzony.

Moi drodzy, zwróćcie uwagę na tych ludzi. Same stare dziady, co za komuny porobili majątki i kariery – jeszcze im źle. Zabolało, jak przychodzą wymierzyć sprawiedliwość i odebrać im te emerytury. Okradali Polaków tyle lat i okradają dalej. Dzisiaj rano jechałem przez targ: dziesięć straganów, wszyscy zmarznięci. Pracują w pocie czoła, w mróz, na własne utrzymanie. Wszystkie te stragany, pracują na jednego ZOMO-wca! - argumentował.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Kucharz KOD-u prosto z mostu: „Umiem tylko gotować i lać w mordę” [WIDEO]

Podziel się