Szukaj

KORWiN straci subwencję?! PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe partii

21-10-2016 12:29
Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN)
Podziel się

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe KORWiN za 2015 r. Partia może stracić subwencją za 3 lata. Ugrupowanie zapowiedziało złożenie skargi do Sądu Najwyższego.

Sprawozdanie partii Janusza Korwin-Mikkego zostało odrzucone przez PKW w związku z „naruszeniem art. 25 ust. 4 a oraz art. 35 ust. 2 ustawy o partiach politycznych”. Rzekome nieprawidłowości mają dotyczyć sprzedaży napoju energetycznego z logiem partii.

PKW w dość niejasnym uzasadnieniu swojej decyzji zarzuciła KORWiN pozyskiwanie środków niepieniężnych od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które sprzedając „Korwin Energy Drink”, miały w ten sposób promować partię.

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke: III wojna światowa jeszcze w tym roku

Czytaj też: Partia KORWiN zmieniła nazwę

W ocenie Państwowej Komisji Wyborczej zarówno sposób ukształtowania stosunków prawnych pomiędzy Partią a właścicielem praw autorskich do jej symbolu graficznego, jak pomiędzy Partią a właścicielem strony internetowej www.partiakorwin.pl, zmierzał do obejścia prawa – stwierdziła w uzasadnieniu PKW.

Partia Wolność (dawniej KORWiN) w wydanym dzisiaj oświadczeniu zaznaczyła, że „uzasadnienie i argumentacja przedstawiona przez PKW jest wielce wątpliwa” i że zostanie w tej sprawie złożona skarga do Sądu Najwyższego.

Władze partii przekonane są, że ich odwołanie zostanie rozpatrzona pozytywnie:

Uzasadnienie dołączone do uchwały PKW w/w sprawie jest nadinterpretacją przepisów wynikających z ustawy o partiach politycznych i daje ogromną szansę na pozytywne rozpatrzenie skargi, która zostanie złożona przez partię do Sądu Najwyższego.

Warto przeczytać: Polsat News nie zgodził się opublikować nowego spotu partii KORWiN

Podziel się