Szukaj

Janusz Korwin-Mikke przypomina kultowe nagranie. Szwajcarski minister płacze ze śmiechu, czytając przepisy UE [WIDEO]

23-01-2017 11:50
Hans Rudolf Merz śmieje się z regulacji UE YouTube / screen YouTube
Podziel się

O tym, że regulacje unijne, to często czysty absurd, przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Janusz Korwin-Mikke postanowił w tym kontekście przypomnieć znane nagranie, które według niego zupełnie nie straciło na aktualności.

Tak kiedyś szwajcarski minister (przez rok był zresztą prezydentem!) nie mógł powstrzymać się od śmiechu. Wystąpienie dotyczyło dostosowania prawa szwajcarskiego do unijnego. U nas w Polsce ludzie słuchają tych bredni i nikt się nie śmieje – napisał na Facebooku prezes Wolności w komentarzu do nagrania.

Sytuacja, do której odniósł się Janusz Korwin-Mikke miała miejsce w 2010 r. Hans Rudolf Merz, szwajcarski minister finansów odpowiadał w parlamencie na interpelację ws. ustawy o handlu mięsem, która została stworzona w oparciu o przepisy unijne.

Koniecznie przeczytaj: Nie uwierzycie, jaki przydomek ma Petru. Śmieje się z niego cały Sejm [WIDEO]

Czytaj też: Spiker Izby Gmin nie wytrzymał. Wyszedł z siebie, kiedy usłyszał w brytyjskim parlamencie hymn UE [WIDEO]

Szwajcarski polityk był tak zaskoczony absurdalnością narzuconych przez UE regulacji, że w pewnym momencie nie wytrzymał i popłakał się ze śmiechu. Wtórowali mu rozbawieni parlamentarzyści. Merz przyznał później, że nic nie zrozumiał z unijnych przepisów odnoszących się m.in. do rolad mięsnych.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Poseł PiS nie wytrzymał. Wybuchnął śmiechem, kiedy usłyszał nazwisko „eksperta” [WIDEO]

Podziel się