Szukaj

Czy powinno się zburzyć Pałac Kultury i Nauki w Warszawie? Janusz Korwin-Mikke zaproponował interesujące rozwiązanie

20-11-2017 16:09
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie Fot. Adrian Gryciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W ostatnich dniach trwa gorąca dyskusja nad tym, czy Pałac Kultury i Nauki powinien zniknąć z centrum stolicy. Stanowisko w sprawie zajął m.in. prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke.

Pomysł wyburzenia PKiN w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pojawił się niedawno w czasie wywiadu Roberta Mazurka z ministrem kultury Piotrem Glińskim. Polityk na taką sugestię dziennikarza RMF FM odpowiedział, że nie miałby nic przeciwko temu. Podobnie zaczęli się wypowiadać inni przedstawiciele rządu PiS.

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, stwierdził, że wojskowi saperzy mogliby wysadzić budynek w ramach „fajnego szkolenia dla żołnierzy”. Z kolei wiecepremier Mateusz Morawiecki przyznał, że zburzenie Pałacu Kultury i Nauki jest jego marzeniem od lat.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke gościł w autorskim programie Popka. Głównymi tematami rozmowy były: legalizacja narkotyków oraz podatki [WIDEO]

Czytaj też: TV Republika odwołała program z Korwin-Mikke. Prezes Wolność odpowiada w swoim stylu [FOTO]

Głos zabrał także Janusz Korwin-Mikke, który zaproponował bardziej konkretne, i przede wszystkim racjonalne rozwiązanie.

We Wrocławiu np. rozebrano najwyższy budynek („POLTEGOR” goo.gl/KMFzBA) – i co? PKiN blokuje teren, obok nie da się nic postawić; to rzeczywiście Pałac. Sprzedaż terenu pokryłaby z nawiązką koszty rozbiórki (nie: „wyburzenia”!) i na tym miejscu moglibyśmy mieć prawdziwe centrum, ze 20 drapaczy chmur plus park nad torami kolei. Ogromna oszczędność czasu i miejsca. Ja jestem do PKiN przyzwyczajony, nie lubię niepotrzebnych zmian – ale są argumenty całkiem racjonalne – napisał na Facebooku prezes partii Wolność.

Warto przeczytać: Nie żyje mężczyzna, który podpalił się w Warszawie. Niemal od razu pojawiły się pierwsze polityczne komentarze…

Podziel się